Arden Moore- Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć ?

no title has been provided for this book
Kategoria:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Ocena:
Liczba stron: 356

 

Od dwóch lat jestem dumną właścicielką uroczej kotki, dlatego  nie mogłam odpuścić sobie lektury książki Arden Moore. Koty to indywidualiści. Mówi się, że pies ma właściciela, a kot ma człowieka. Od lat intrygowały mnie te zwierzęta. Moja Purina swoim  zachowaniem również łamie utarte schematy. O kotach wiedziałam sporo, aczkolwiek Arden Moore potrafiła mnie zaskoczyć. Książka jest skierowana zarówno do właścicieli kotów i dla tych, którzy zastanawiają się nad przygarnięciem tego czworonoga. Na książkę natrafiłam śledząc bloga Z piórem wśród książek. To  był strzał w dziesiątkę.

Autorka odpowiadając na pytania czytelników obala mity związane z kocim  zachowaniem. Dzięki niej możecie się dowiedzieć co  jest przyczyną oddawania moczu poza kuwetą. Autorka zgrabnie opisuje najczęstsze kocie zachowania. Możemy dowiedzieć się sporo o  psychice kotów. Arden  opisuje co dzieje się w momencie pojawienia się nowego  zwierzaka w domu, gdzie dotychczas rządził  kot. Czy przyjaźń psa z kotem istnieje? Na te i  wiele innych pytań możecie znaleźć odpowiedzi w trakcie lektury Co  Twój kot próbuje Ci powiedzieć?.

Koty to  bardzo inteligentne zwierzęta, które mają dobrze rozbudowaną pamięć krótko- i długotrwałą. Kota trzeba zrozumieć i wiedzieć, jak z nim postępować. Autorka pokazuje, jak z pozoru  trywialna kwestia wyboru żwirku  do kuwety może wpłynąć na koci trening czystości. Dla mnie najbardziej zaskakująca była informacja, dlaczego  kot ugniata łapkami różne przedmioty. Jak się okazało związane jest to  z doświadczeniami  w trakcie karmienia przez matkę, gdzie tego  typu  zabieg powodował zwiększenie wydzielanego  pokarmu. Moore stara się w  prosty  i  zrozumiały  sposób odpowiedzieć na najczęściej  zadawane pytania. Człowiek czasem się gubi i nie wie co  zrobić w danej  sytuacji, w takim  wypadku świetnym  rozwiązaniem będzie sięgnięcie po ten  tytuł.

Autorka odpowiadając na pytania czytelników dzieli się własnymi doświadczeniami związanymi  z posiadaniem kotów. Całą książka napisana została w ciekawy sposób. Autorka powołuje się również na opinię uznanych  autorytetów w z dziedziny psychologii zwierząt  i weterynarii. Książka stanowi wartościową lekcję dla właścicieli i dla tych, którzy nad przygarnięciem kota się zastanawiają. Moore zgrabnie obrazuje uwarunkowania kocich zachowań. Przekaz jest jasny i  logiczny.Spodobało mi się umieszczenie w osobnych sekcjach ciekawostek związanych  z życiem kotów. Informacje te były pośrednio  związane z omawianym tematem. Książka została podzielona na bloki  tematyczne. Autorka starała się na wszystkie pytania odpowiadać rzetelnie.

Co  Twój kot próbuje Ci powiedzieć? to pozycja idealna dla osób zainteresowanych tematem kocich zachowań. Książka zawiera wiele wartościowych informacji. Polecam!