Podsumowanie marca

Marzec był miesiącem ważnych decyzji. Wzlotów i upadków, niespodzianek i gorzkich rozczarowań. Przez blisko pół miesiąca walczyłam z ostrą infekcją drug oddechowych,  która dosłownie nie dawała mi żyć. Koniec miesiąca do  przyjemnych nie należał, głównie przez mojego  pracodawcę- ale jak to ktoś mądry kiedyś napisał trzeba mieć klasą i nie wszystkich można mierzyć swoją miarką. Pod względem czytelniczym był to  udany  okres- przeczytałam łącznie 18 książek!

A teraz krótko o statystykach- moją stronę na Facebook’u lubi 185 osób, a obserwują ją 203 osoby. Na Instagramie mam 138 followersów, ale nie ukrywam, że nie ogarniam tych wszystkich  zależności, bo o  ile na fejsie jest względnie stabilnie to na IG raz użytkownicy przychodzą i odchodzą. Zgodnie z danymi z GA moja strona zaliczyła 2418 odsłon, mimo mojej  mniejszej  aktywności liczba ta z miesiąca na miesiąc wzrasta, z czego  bardzo się cieszę i  za co  bardzo Wam dziękuję.

 

 

 

 

A tak prezentuje się lista przeczytanych lektur:

 1. B.A. Paris- Pozwól mi wrócić,
 2. J.K. Rowling- Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz,
 3. Weronika Nawara- W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy,
 4. Neil Gaiman- Ocean na końcu drogi,
 5. M. A. Bennett- STAGS,
 6. Graeme Cameron- Martwe dziewczyny,
 7. Joanna Podsadecka, Jan Kaczkowski- Dasz radę. Ostatnia rozmowa,
 8. Remigiusz Mróz- Umorzenie,
 9. Stephenie Meyer- Drugie życie Bree Tanner,
 10. Alek Rogoziński- Śmierć w blasku fleszy,
 11. Alex Michaelides- Pacjentka,
 12. Lilja Sigurdardóttir- Sieć,
 13. Mariusz Czubaj- Dziewczynka z zapalniczką,
 14. Wil Haygood- Kamerdyner,
 15. Caroline Mitchell- Milcząca ofiara,
 16. Dan Millman- Siła spokoju. Droga miłującego pokój wojownika,
 17. Baptiste Beaulieu- Pacjentka z sali numer 7,
 18. Kari Hotakainen- Kimi Räikkönen, jakiego nie znamy.

10  z 18 przeczytanych książek to  nowości. Śledziłam zapowiedzi i stworzyłam swoją listę pozycji, z którymi  chcę się zapoznać. Oczywiście nie mogłam sobie odpuścić najnowszego tomu Chyłki, mój stosunek do kolejnych pomysłów Remigiusza Mroza jest coraz bardziej ambiwalentny… 8 z 18 zaprezentowanych  tytułów, to  książki z dreszczykiem, czyli  gatunek,który lubię  i  w którym odnajduję się na lepiej. Wyzwanie #czytamfantastykę idzie mi jak na razie bardzo  dobrze- w marcu  odhaczyłam ze swojej listy kolejne trzy pozycje, więc jest lepiej niż przewidywałam. Ze względu na chorobę i  fakt, że zmorzona gorączką leżałam w łóżku udało mi się zrecenzować tylko  9 książek, chociaż w mojej ocenie to i  tak  całkiem niezłe osiągnięcie.

Swoją uwagę skupiłam na Facebook’u i Instagramie, gdzie zwiększyła się nieco moja aktywność. Starałam się również komentować Wasze wpisy, czy to  na blogach czy to  w kanałach społecznościowych. Przez Kamila  zostałam nominowana do zabawy The Mystery Blogger Award, tak więc w przyszłym miesiącu odpowiem za kilka pytań :).

W marcu nie typuje Książki miesiąca, ponieważ ponad połowa z przeczytanych  przeze mnie pozycji zasługiwała na wyróżnienie, z mniej lub bardziej  oczywistych względów. Czytadeł  złych  jako tako  nie było, były słabsze, ale zdecydowanie nie tragiczne.

Z kwestii  technicznych-  po nie lada przejściach udało mi się w końcu przenieść moją domenę. Teraz wszystkie usługi mam już w jednym  miejscu, z czego  jestem bardo zadowolona.

A Wam jak minął miesiąc?