Międzynarodowy Festiwal Kryminału

W zeszłym roku miałam okazję pierwszy raz uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławia. To impreza kulturalna obok której każdy fan powieści kryminalnych nie może przejść obojętnie. W tym roku MFK rozpoczyna się 24 maja. Impreza trwać będzie do 28 maja.

 Organizatorzy w tym roku stanęli na wysokości zadania, aby zapewnić  uczestnikom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jak co roku zaproszeni zostali goście z Polski, jak i zagranicy. Do Wrocławia przyjadą m.in. Alex Marwood, Stefan Ahnhem oraz Iva Procházková. Z polskich autorów pojawią się m.in. Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Jakub Szmałek, Olga Tokarczuk.
 Poza ciekawymi spotkaniami autorskimi impreza obfitować będzie w wiele interesujących wydarzeń. Wykłady koncert, gra miejska, warsztaty, a nawet śniadanie kryminalne-  jest  w czym wybierać.
Punktem kulminacyjnym imprezy, jak co roku będzie gala wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru. Sama jestem ciekawa, kto z nominowanych w tym roku autorów otrzyma to zaszczytne wyróżnienie.
Z niecierpliwością odliczam dni do rozpoczęcia MFK. Poza świetną rozrywką, można uzyskać wiele interesujących informacji. Atmosfera towarzysząca tej imprezie jest niepowtarzalna.
A tutaj szczegółowy program MFK.