Podsumowanie maja

Maj upłynął mi ekstremalnie szybko. W mijającym miesiącu dało mi się przeczytać  cztery i  trzy czwarte książki  oraz wysłuchać jednego audiobooka.

A tak prezentuje się lista przeczytanych/wysłuchanych książek

  1. Andrzej Mathiasz- Druga rzeczywistość
  2. Maciej Lisowski, Mirela Krzyżak- Prawo i pięść
  3. Anna Barauskas- Książka dla chłopców, którą powinna przeczytać każda dziewczynka
  4. Anna Snoekstra – Laleczki
  5. Harlan Coben- W domu (audiobook)

W tym miesiącu szczególnie polecam Drugą rzeczywistość Andrzeja Mathiasza. Debiutancka książka autora stanowi  dość niekonwencjonalne i  zdecydowanie godne uwagi połączenie si-fi z sensacją i romansem.

Od jakiegoś czasu eksperymentuje ze słuchaniem audiobooków, co wychodzi mi niestety to dość średnio. Niektóre głosy  lektorów, albo  mnie irytują swoim niedopasowaniem do prezentowanej treści, albo wprowadzają mój mózg w stan hibernacji monotonią brzmienia. Na całe szczęście pewnego  magicznego  wieczora natrafiłam na audiobooka czytanego przez Filipa Kosiora i to  był strzał w dziesiątkę! Lektor świetnie zinterpretował tekst i  wiernie oddał klimat książki.

W maju miał miejsce długo  przeze mnie wyczekiwany Międzynarodowy Festiwal  Kryminału  we Wrocławiu. W tym roku miałam okazję uczestniczyć tylko w dwóch spotkaniach (z Justyną Kopińską i Katarzyną Puzyńską). Imprezę, ze względu na jej niepowtarzalny klimat, jak  zawsze polecam wszystkim fanom powieści kryminalnych.

Wspominane 3/4 książki to thriller autorstwa duetu Sarah Pekkanen i Greer Hendricks. Recenzja Żony między nami pojawi się niebawem.

 

A Wam  jak upłynął maj?