Podsumowanie listopada

W podsumowaniu października wspomniałam o znanym czytoholikom fakcie, że jesień swoją aurą sprzyja czytaniu. Słupki w moich  statystykach poszybowały w górę, ale nie z tego co widzę nie wróciłam do mojej dawnej formy. Przeczytałam łącznie 9 tytułów, opublikowałam 6 postów, z czego 5 to recenzje. Pewnie nie zdziwi was fakt, że gatunkiem dominującym w listopadzie był thriller.  Czytałam zarówno nowości, jak i książki wydane jakiś czas temu, które zostały mi przez Was polecone.

Postanowiłam w końcu nieco urozmaicić sobie czytelniczy żywot domieszką literatury popularnonaukowej. Zarówno Szkodliwa medycyna,  jak i Ciało. Instrukcja dla użytkownika skutecznie mnie zaciekawiły swoją jakże intrygującą tematyką. O ile pierwszą już skończyłam czytać, o tyle drugą dopiero kończę ze względu na małe problemy z kurierem. Recenzje obu książek pojawią się na blogu niebawem :).

Udało mi się w końcu przeczytać debiutancką książkę Marcela Mossa, która chodziła za mną od spotkania z autorem w trakcie tegorocznej GRANDY. Nadal w recenzowaniu mam straszne zaległości za co  ogromnie Was przepraszam. Nawarstwienie się pozablogowych obowiązków spowodowało u mnie obniżenie formy czytelniczej, co przełożyło się na słabsze statystyki  mojego bloga. Listopad był kolejnym  miesiącem, gdzie częściej byłam offline, aniżeli online (nie licząc mojej nieco bardziej wzmożonej aktywności na Instagramie 😉 :P).

Jak dobrze wszyscy wiemy nie samymi książkami żyje człowiek- listopadzie zasiliłam grono kibiców podczas XXX Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu oraz  Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu w Poznaniu.  Pływanie to naprawdę fascynujący sport i  tak, tak pamiętam o zaległej recenzji Autobiografii Michael’a Phelps’a. Pod koniec listopada premierę miała autobiografia Otyli Jędrzejczak (Otylia. moja Historia), na którą pewnie niebawem również się skuszę.

A tak prezentuje się lista przeczytanych przeze mnie w listopadzie książek:

  1. Allison Dickson- Nieznajoma,
  2. Karin Slaughter- Ostatnia wdowa,
  3. Olga Sawicka- Bestia,
  4. Gianrico Carofiglio- Z zamkniętymi oczami,
  5. C. J. Tudor- Zniknięcie Annie Thorne,
  6. Marcel Moss- Nie odpisuj,
  7. Ben Goldacre- Szodliwa medycyna,
  8. Karolina Cwalina-Stępniak- Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz,
  9. Taylor Jenkins Reid- Siedmiu mężów Evelyn Hugo.

Do najlepszych lektur w listopadzie należą najnowsza propozycja Karin Slaughter, Szkodliwa medycyna Ben’ Goldcare’a oraz bestsellerowa powieść Taylor Jenkins Reid, w której zakochały się Amerykanki. Najgorszej książki tym razem nie wytypuje-  tym razem w moim miesięcznym zestawieniu trafiło się kilka słabszych tytułów.

A Wam jak minął listopad :)?