Podsumowanie sierpnia

Lato już za nami! Sierpień okazał się dla  mnie  czytelniczko bardzo dobrym miesiącem. Udało mi się przeczytać 14 książek (w sumie może powinnam  napisać 15, bo  dwie ostatnie przeczytałam  do  połowy :P). Na blogu opublikowałam 10 recenzji, z tego  trzy przedpremierowe. Przechodząc do  statystyk… Liczba odsłon systematycznie idzie w górę, mimo  mniejszej ilości postów, co  mnie bardzo cieszy. Na Facebooku również przybyło  kilka polubień 🙂 za co  serdecznie Wam dziękuję.

 

Przy okazji krótkiego pobytu nad polskim morzem miałam okazję wziąć udział w festiwalu Literacki Sopot. Ograniczyłam się co prawda tylko do  jednego eventu, ale za to  jakiego! Wybrałam się na spotkanie autorskie  z Mary Lou Longworth., w trakcie którego poznałam wiele  ciekawostek związanych z jej serią kryminałów.  Verlaque podobnie ,jak sama autorka, ma słabość do  cygar i dobrej kuchni. Rozwój charakterologiczny sędziego  był ściśle zaplanowany i  na początku  miał być przysłowiowym  dupkiem. Mary Lou  zdradziła, że w piątym tomie będzie ślub (tylko  nie wiadomo czyj :P), a całaj całej  serii  zostało wydanych już 8 tomów. Jeżeli kiedykolwiek przyjdzie Mary Lou porzucić cykl o  Verlaque, to  zajmie się pisaniem scenariuszy. W trakcie spotkania, co  mnie osobiście bardzo  ucieszyło, było  wystarczająco  dużo czasu na pytania od czytelników (mi  samej  udało się zadać aż 3 :P). Trochę żałuje, że nie wzięłam z sobą książek, bo  autograf autorki  z pewnością byłby bardzo  sympatyczną pamiątką.

 

A tak prezentuje się lista przeczytanych w sierpniu przeze mnie książek:

 1. JP Delaney- W żywe oczy
 2. Sandie Jones- Rywalka
 3. Lindsey Fitzharris- Rzeźnicy i lekarze. Makabryczny świat medycyny i rewolucja Josepha Listera
 4. Ika Graboń- Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie
 5. Tatiana Mindewicz-Puacz- Miłość. I co dalej?
 6. Colleen Hoover- Without Merit
 7. Katarzyna Nosowska- A ja żem jej  powiedziała
 8. Ker Dukey, K. Webster- Skradzione laleczki
 9. Colleen Hoover- It Ends with Us
 10. J.S. Margot- Mazel tow. Jak  zostałam korepetytorką w domu  ortodoksyjnych Żydów   \
 11. Stephen King- Dolores Claibrone
 12. Natalia Nowak- Lewandowska- Wybór M.
 13. Piotr Górski- Gorszy
 14. Jojo Moyes- Moje serce w dwóch światach

 

To kolejny  miesiąc, który poświęciłam  na literacki  chill out przy okazji  korzystając z Waszych  poleceń. Jestem  trochę na bakier z premierami, ale jest mi z tym arcy  dobrze! Stuningowany regał w moim  mieszkanku w końcu się zapełnił i muszę pomyśleć nad zakupem kolejnego na nowe książki.

 

Tym razem dwie pozycje zasłużyły na  tytuł KSIĄŻKI MIESIĄCA:

Lindsey Fitzharris- Rzeźnicy i lekarze. Makabryczny świat medycyny i rewolucja Josepha Listera

JP Delaney- W żywe oczy

 

Bardzo przykrym  czytelniczym rozczarowaniem mijającego  okazały się  Skradzione laleczki autorstwa duetu KeDukey i K. Webster. Mimo najszczerszych chęci nie odnalazłam  za wielu plusów w tej książce, a dodatkowo  fabuła podszyta brutalnym seksem dosłownie mnie zniesmaczyła. Może kiedyś dam autorkom jeszcze jedną szanse, ale z pewnością nie nastąpi to  szybko.

 

Perfekcyjnym domknięciem miesiąca okazała się lektura W żywe oczy  Mogłam rozkoszować się przedpremierowym egzemplarzem najnowszego  thrillera JP Delaney’a dzięki  uprzejmości Wydawnictwa Otwartego  za co  ślicznie dziękuję.

 

A Wam jak minął sierpień?