Podsumowanie maja

Za oknami wiosna w pełnej krasie, do szczęścia brakuje mi tylko nieco  wyższych temperatur. Pierwszy dzień czerwca, będący równocześnie Dniem Dziecka, to idealna pora na krótkie podsumowanie maja. Miniony  miesiąc kończę z wynikiem 11 przeczytanych/przesłuchanych książek, co  śmiało mogę uznać za dobry wynik. Na blogu ukazało się 5 postów, z czego 4 to recenzje. Zła czytelnicza passa powoli mija, a dobrych lektur w maju nie zabrakło. Moje ulubione thrillery zestawiłam z literaturą naukową i wyszła z tego całkiem ciekawa mieszanka.

A tak prezentuje się lista przeczytanych w maju książek:

 1. Jill Bolte Taylor- Udar i przebudzenie,
 2. Piotr Borlik- Boska proporcja [AUDIOBOOK],
 3. Ewa Przydryga- Topieliska,
 4. Katherine Faulkner-Greenwich Park [PREMIEROWO],
 5. Małgorzata Oliwia Sobczak- Czerwień [AUDIOBOOK],
 6. Katarzyna Bonda- Nikt nie musi wiedzieć,
 7. Praca zbiorowa- Biomedyczne podstawy logopedii,
 8. Praca zbiorowa- Afazjologia,
 9. Anne Mette Hancock- Ostrze,
 10. Jakub Ćwiek, Wojciech Chmielarz- Skowyt [AUDIOBOOK]
 11. Stanley Rosenberg- Terapeutyczna moc nerwu błędnego. Praca z ciałem oparta na teorii poliwagalnej.

Najlepszą książką minionego miesiąca okazała się Afazjologia, pod redakcją prof. Zbigniewa Tarkowskiego. Temat diagnozy i terapii organicznych zaburzeń mowy nie należy do łatwych zagadnień, a tutaj został przedstawiony w prosty, bardzo zrozumiały dla czytelnika sposób, za co  autorom należą się oklaski. W maju na uwagę zasługuje również książka Stanleya Rosenberga, bazująca na teorii poliwagalnej Stephena W. Porgesa.

Do najgorszych pozycji zaliczyć mogę audioserial autorstwa Jakuba Ćwieka i Wojciecha Chmielarza. Skowytu, bo  to o  nim mowa, nie uratowała nawet mistrzowska realizacja Audioteki, genialni lektorzy spisali się na medal, szkoda tylko, że treść była miałka i przewidywalna. Kolejną książką, której nikomu nie polecę,  jest najnowsza propozycja Katarzyny Bondy.

Z thrillerów miłym zaskoczeniem okazały się książki Piotra Borlika i Małgorzaty Oliwii Sobczak, te serie na pewno będę kontynuować.

A Wam, jak minął maj :)?