Pierwsze urodziny :)

Zakładka do  książek obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Dokładnie rok temu na mojej stronie ukazał się pierwszy wpis. Publikując swój premierowy post  miałam  pewne obawy. Najbardziej bałam się, że nikt nie będzie tutaj zaglądał. Nie ukrywam, że trudno było mi  wpasować się w standardy przewidziane dla blogów książkowych. Dlaczego? Po pierwsze nie zbieram nałogowo książek (za to  lubię je rozdawać ;)).  Po  drugie nie mam  w zwyczaju  kupować lektur na zapas. Po trzecie na moim  blogu raczej  nie uświadczycie książkowych fotorelacji.

 

 

Na wstępie pozwolę sobie na garść statystyk. Przez rok na blogu ukazały się 194 posty,  z czego 148 to  recenzje książek. Moja strona zanotowała 21 603 odsłony. W Google+ Zakładkę do  książek obserwuje 65 osób. Na Facebooku fanpage bloga polubiło 101 użytkowników. Mimo, że nie są to  rewelacyjne wyniki,  to  mnie bardzo  cieszą. Z całego  serca dziękuję każdemu, kto  mnie odwiedza :).

 

W roku 2017 udało mi się pobić życiowy  rekord- przeczytałam łącznie 158 książek! Za największy zeszłoroczny sukces uznaje objęcie patronatem medialnym dwóch książek Thomasa Arnolda. Dodatkowo przełamałam swoje opory i przekonałam się do czytania nowych  gatunków (w tym  fantastyki). Dzięki owocnej współpracy z kilkunastoma Wydawnictwami mogłam  sporo  książek czytać przedpremierowo, za co  ogromnie dziękuję :).

Przez rok systematycznie poznawałam książkową blogosferę. Bardzo cieszę się, że przy okazji prowadzenia bloga poznałam wiele wspaniałych osób. Publikując kolejne recenzje miałam również okazję trochę rozpisać się i przełamać swój lęk przed formułowaniem dłuższych wypowiedzi słownych.

Na koniec mała ciekawostka nazwa bloga jest  odzwierciedleniem mojego małego  nałogu-  od lat  kolekcjonuje zakładki do książek.

Jakie mam plany na kolejny  rok?

  1. Popracować nad jakością publikowanych  treści,
  2. Wprowadzić  cykle tematyczne,
  3. Dodawać do wpisów własne zdjęcia książek,
  4. Systematycznie publikować teksty,
  5. Staranniej dobierać lektury,
  6. Publikować recenzje wszystkich  przeczytanych  książek.