Podsumowanie maja

Maj minął mi w ekspresowym tempie, głównie za sprawą fascynujących lektur, jakimi mogłam się raczyć. Wydawnictwa  prześcigały się z kolejnymi elektryzującymi premierami, to był zdecydowanie ekscytujący miesiąc. Mam za sobą 20 książek, 16 w wersji papierowej i 4 audiobooki,   co jest dla mnie niezłym wynikiem. Postanowiłam sobie za cel  systematycznie recenzować i nadrabiać zaległości, jak na razie realizuje go z powodzeniem. Na blogu opublikowałam 31 postów, z tego 25 recenzji (6 przedpremierowych), 3 zapowiedzi, pojawił się również wpis urodzinowy podsumowujący ostatni rok. Interesujących książek na całe szczęście miałam pod dostatkiem, za co dziękuję Wydawnictwom, z którymi  współpracuje. W maju wróciłam do realizacji wyzwania #czytamfantastykę, udało mi się zrecenzować 3 pozycje, wybrane pod konkretne hasła. Kolejny miesiąc kontynuuje z powodzeniem mój osobisty challange #czytamfantastykę. Udało mi się również zorganizować dla Was 2 konkursy, jeden  na Instagramie, drugi na Facebook’u, zainteresowanych zapraszam do wzięcia udziału :).

Tak prezentuje się lista przeczytanych/ przesłuchanych książek:

 1. Jerzy Vetulani, Marcin Rotkiewicz- Mózg i błazen. Rozmowa z Jerzym Vetulanim,
 2. KAFIR- Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować,
 3. Michelle Kaminsky- Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni,
 4. Melissa Darwood- Schizis,
 5. Fiona Barton- Podejrzany,
 6. Rusłan Mielnikow- Mrówańcza,
 7. Claire North- Pierwszych piętnaście żywotów Harry’ego Augusta [AUDIOBOOK]
 8. Clara Usón- Nieśmiały zabójca,
 9. Julie Clark- Ostatni lot,
 10. B.A. Paris- Dylemat,
 11. Thomas Morris- Sprawy sercowe. Historia serca w jedenastu operacjach [AUDIOBOOK],
 12. Marcin Wicha- Rzeczy, których nie wyrzuciłem,
 13. Katarzyna Bonda, Bogdan Lach-Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera,
 14. Peter Wohlleben- Duchowe życie zwierząt [AUDIOBOOK],
 15. Agnieszka Lingas-Łoniewska- Kolacja z Tiffanym,
 16. Małgorzata Rogala- Ostatni skok,
 17. Anna Lubczyk- Dom z niebieskiego szkła,
 18. Igor Brejdygant- Szadź [AUDIOBOOK],
 19. Paulina Świst- Przekręt,
 20. Grzegorz Gortat- Morze. Odpływ.

Znoszenie kolejnych obostrzeń nałożonych związanych z pandemią koronawirusa nadal jest w toku, ja cieszę się szczególnie z jednego- w końcu otwarto biblioteki miejskie! Dzięki temu mam większy dostęp do książek i audiobooków, a na miejscu nie ma tłoku i jest dość kameralnie. Nie wiem, czy wiedzieliście, ale zwrócone egzemplarze poddawane zostają przymusowej kwarantanne, taka ciekawostka :).

Tytuł Książki Miesiąca wędruje do Julie Clark za Ostatni lot, równie elektryzujący, jak i bezbłędny thriller. Na wyróżnienie zasługują również  następujące pozycje- Ostatni Skok, Kolacja z Tiffanym, Bliżej, niż myślisz i Przekręt. Najgorszą Książką w maju okazała się Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować, już dawno nie czytałam czegoś równie słabego i na swój sposób nijakiego. Nie polecam również Dylematu B.A. Paris,  na tym tytule totalnie się zawiodłam, autorka z thrillera zrobiła kiepski  melodramat, co mnie osobiście skutecznie odstraszyło.

W minionym miesiącu poza czytelniczymi podbojami postawiłam na relaks i  aktywność fizyczną, nie da się ukryć, że pogoda również  dopisywała. Cieszę się, że udało mi się utrzymać dobre tempo i  systematyczność w publikacji. Niebawem na blogu pojawią się kolejne przedpremierowe recenzje. Dziękuję każdemu  kto  mnie odwiedza 🙂.

A Wam jak minął maj?