Podsumowanie września

Całkiem niedawno tworzyłam podsumowanie sierpnia, nawet nie obejrzysz się, a tutaj mamy już koniec września. Miniony miesiąc, jeżeli  chodzi o pogodę był dość zróżnicowany, deszczowe wieczory spędzałam z książką, w słoneczne dni podczas długich spacerów słuchałam audiobooków. Wrzesień kończę z wynikiem 13 przeczytanych lektur (4 w wersji audio, 5 wydań papierowych i 4 ebooki).  Dominowały kryminalne klimaty z lekką domieszką thrillera, ale to  chyba już nikogo nie dziwi. Na blogu pojawiło się 5 postów, z czego 4 recenzje, w tym jedna przedpremierowa. Nadrabiałam czytelnicze zaległości, w końcu  udało mi się przeczytać najnowszą książkę Alex Kavy i Kwestię winy Małgorzaty Rogali, obie pozycje od dawna były na mojej liście must read. Większość pozycji trzymała całkiem niezły poziom, ale zdarzyły się też dużo słabsze lektury.

A tak  prezentuje się lista przeczytanych we wrześniu książek:

 1. Piotr Borlik- Wymazani z pamięci [AUDIOBOOK],
 2. Adrian Bednarek- Dziedzictwo zbrodni [AUDIOBOOK],
 3. Goldy Moldavsky- Krzycz!,
 4. Liz Lawler- Kiedy spałaś,
 5. Błażej Przygodzki- Z chirurgiczną precyzją,
 6. Bartłomiej Basiura- Waga [AUDIOBOOK],
 7. Tess Gerritsen, Gary Braver- Studentka,
 8. Kamila Bryksy- Błyski,
 9. Anna Krystaszek- W cieniu terapeutki [PRZEDPREMIEROWO],
 10. Aniela Wilk- Eter,
 11. Alex Kava- W mroku lasu,
 12. Zygmunt Miłoszewski- Kwestia ceny,
 13. Małgorzata Rogala- Kwestia winy.

Na tytuł Książki Miesiąca  w pełni zasłużyła Anna Krystaszek za swój  debiut literacki. W cieniu terapeutki to nowa jakość na polskiej scenie thrillera psychologicznego. Na wyróżnienie zasługują również Aniela Wilk, Błażej Przygodzki i Adrian Bednarek, ich książki trzymały równie wysoki poziom.

Najgorszą książką przeczytaną we wrześniu okazała się Studentka, do  tej  pory nie mogę uwierzyć, że ta pozycja wyszła spod pióra mojej ulubionej autorki- Tess Gerritsen. Do słabszych pozycji śmiało zaliczyć mogę Kwestie ceny Zygmunta Miłoszewskiego, która niewiele miała wspólnego z kryminałem.

A Wam jak minął  wrzesień?