Podsumowanie lipca

Wakacje trwają w najlepsze, sezon czytelniczy również, co znalazło odzwierciedlenie w moich lipcowych statstykach. O ile medialne kroniki koronawirusowe ustały na dłuższą chwilę, o tyle ludzka nieracjonalność (żeby nie napisać głupota) w korzystaniu z życia w erze zniesienia obostrzeń mnie osobiście trochę przeraża. Pod względem ilości przeczytanych  książek lipiec śmiało mogę zaliczyć do bardzo udanych miesięcy, mam za sobą 21 lektur, w większości całkiem udanych. W związku z ogólnopolską paniką, związaną z pandemią Covid-19, odwołana została większość interesujących mnie imprez kulturalnych, nad czy bardzo  ubolewam, ale mam nadzieję, że niebawem coś się zmieni w tym  temacie. Nadal stawiam na audiobooki, w lipcu przesłuchałam ich  łącznie 8, co  stano mój osobisty rekord. Miniony miesiąc stał pod znakiem kryminału i thrillera, aż 15 książek było z tych właśnie gatunków. Również dałam oczarować się Wojciechowi Chmielarzowi, przesłuchałam łącznie 4 tytuły i nie ukrywam, że mam ochotę na więcej. Postanowiłam powrócić również do moich ulubionych serii, więc na tapetę weszła Chyłka i Ryder Creed. Na blogu ukazały się 23 posty, z czego 19 to recenzje (w tym 4 przedpremierowe), na blogu pojawiły się również 2 zapowiedzi, udało mi się również podsumować pierwsze półrocze 2020 roku. W końcu otwarli biblioteki, więc mam swobodny dostęp do nowych audiobooków, szkoda tylko, że książki i multimedia nadal poddawane są kwarantannie.

 

 

A tak prezentuje się moja lista lipcowych  lektur:

 1. Remigiusz Mróz- Ekstradycja [AUDIOBOOK],
 2. Agnieszka Lingas- Łoniewska- Saturn,
 3. Aniela Wilk- Figurantka [PRZEDPREMIEROWO],
 4. Wojciech Chmielarz- Żmijowisko [AUDIOBOOK],
 5. Whitney G.- Grzeszny doktor,
 6. Joanna Jodełka- Córka nieboszczyka [PRZEDPREMIEROWO],
 7.  Nancy H. Kleinbaum- Stowarzyszenie umarłych poetów [AUDIOBOOK],
 8. Jacek Galiński- Komórki się pani pomyliły,
 9. Stephanie Perkins- Ktoś jest w twoim domu,
 10. Janusz Leon Wiśniewski- Nazwijmy to miłość,
 11. Justyna Kopińska- Obłęd,
 12. Wojciech Chmielarz- Rana [AUDIOBOOK],
 13. Helene Flood- Psychoterapeutka [PRZEDPREMIEROWO],
 14. Alex Kava- Złowrogie niebo,
 15. Wojciech Chmielarz- Farma Lalek [AUDIOBOOK],
 16. Alek Rogoziński- Raz, dwa, trzy… giniesz ty!,
 17.  Igor Brejdygant- Rysa [AUDIOBOOK],
 18. Joanna Łopusińska- Śmierć i Małgorzata [PRZEDPREMIEROWO],
 19. Wojciech Chmielarz- Wyrwa [AUDIOBOOK],
 20. Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska- Ona. Pytania intymne,
 21. Beata Pawlikowska- Blondynka w Japonii [AUDIOBOOK].

Dopisywało mi szczęście do  dobrych lektur, niestety trafiło mi się kilka słabszych  tytułów. Ze swojej strony  z czystym sumieniem polecić mogę Figurantkę, Córkę nieboszczyka, Psychoterapeutkę, Żmijowisko, Wyrwę oraz debiut literacki Joanny Łopusińskiej. Trudno byłoby mi wyselekcjonować jeden konkretny  tytuł, który otrzymałby tytuł Książki Miesiąca. Co lipcowych porażek zaliczyć mogę Ktoś jest w twoim domu, Rysę oraz Ekstradycję, chociaż w mojej ocenie najgorsza okazała się powieść Stephanie Perkins.

Starałam się recenzować na bieżąco, zaraz po przeczytaniu książki, co jak widać na załączonym obrazku, wychodziło mi całkiem nieźle. Nadal nadrabiam recenzenckie zaległości, z których z powodzeniem się odkopuje. W lipcu przyszło do mnie sporo książek, więc miałam pod dostatkiem dobrych lektur. Postanowiłam również dać szansę Jackowi Galińskiemu i muszę przyznać, że było warto, bo w końcu przekonałam się do serii z Zofią Wilkońską. Po przerwie, spowodowanej wypadkiem, wróciłam do jazdy na rowerze. Do swojej listy ulubionych lektorów dopisałam Grzegorza Damięckiego. Nie wiem, jak Wy, ale ja wyszukuje audiobooków nie po tytule, ale po głosie, który lubię, co umożliwia mi katalog miejskiej biblioteki. Lipiec miałam bardzo aktywny, co  widać po moich  statystykach, ale trochę odpuściłam sobie Instagram, pewnie niebawem nadrobię zaległości i opublikuję nowe zdjęcia. Deszczowa pogoda również przyczyniła się do podkręcenia czytelniczych statystyk.

A Wam jak minął lipiec?