Podsumowanie października

Za oknami  jesień w pełnej krasie, październik w tym roku zleciał mi ekstremalnie szybko. Jesienne wieczory spędzałam głównie z książką, co przełożyło się na genialny wynik– udało mi się pochłonąć 21 lektur8 audiobooków i 13 pozycji  w wersji  tradycyjnej. Na blogu pojawiło się 10 postów, z czego  9 publikacji  to recenzje, z czego 3 przedpremierowe. Gatunkowo dominowały kryminalne klimaty, z lekką domieszką reportażu i literatury popularnonaukowej, pierwszy raz od bardzo dłuuuuugiego czasu miałam okazję zapoznać się  z ilustrowanym albumem, zawierającym przepiękne reprodukcje z kotami  w roli  głównej. W październiku postanowiłam nadrobić Chyłkę i muszę przyznać, że był  to jeden  z przyjemniejszych powrotów do porzuconych  serii. Dobrych lektur w październiku mi nie zabrakło, za co  jestem wdzięczna Wydawnictwom, z którymi mam przyjemność współpracować. Pod koniec miesiąca, przy okazji szkolenia w Gdyni, miałam okazję zobaczyć polskie morze. Weekendy spędzałam głównie na uczelni, bo jakby nie patrzeć rozpoczął się już rok akademicki. Obecnie mam co czytać, więc nie planuje książkowych zakupów, nie licząc podręczników potrzebnych na studia. Jestem pod wrażeniem ilości audiobooków, jakie udało mi się przesłuchać w minionym miesiącu, stało się tak  za sprawą zamówień, które dosłownie do  mnie spłynęły  w miejskiej  bibliotece. W październiku zabrałam się również za lektury, które od dłuższego czasu znajdowały się na mojej liście must read.

A tak prezentuje się lista przeczytanych w Październiku  lektur :):

 1. Anne Frasier- Znajdź mnie [PRZEDPREMIEROWO],
 2. Małgorzata Starosta- Wina wina,
 3. Alek Rogoziński- Złap mnie, jeśli umiesz,
 4. Paula Hawkins- Powolne spalanie,
 5. Margaret Atwood- Testamenty [AUDIOBOOK],
 6. Anne Mette Hancock- Cięcie,
 7. Sue Watson- Nasze małe kłamstwa [AUDIOBOOK],
 8. Marcel Moss- Idealna para [PRZEDPREMIEROWO],
 9. Remigiusz Mróz- Afekt [AUDIOBOOK],
 10. Remigiusz Mróz- Precedens [AUDIOBOOK],
 11. Katarzyna Bonda- Balwierz,
 12. Max Czornyj- Grób [AUDIOBOOK],
 13. Janina Bąk- Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla? [AUDIOBOOK],
 14. Mary Burton- Jeden krok przed śmiercią [PRZEDPREMIEROWO],
 15. Marianna Fijewska- Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy,
 16. Marianna Fijewska- Policjantki. Kobiece oblicze polskich służb,
 17. Wojciech Chmielarz- Dług honorowy,
 18. Yrsa Sigurðardóttir- Porachunku [AUDIOBOOK],
 19. Susan Herbert – Galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazurem,
 20. Alek Rogoziński- Teściowie w tarapatach [AUDIOBOOK],
 21. Hilary Davidson- Jedno małe poświęcenie.

Trudno mi wybrać jedną pozycję, która zasługiwałaby na tytuł Książki Miesiąca– w październiku przeczytałam sporo świetnych lektur. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje Hilary Davidson, dawno nie czytałam równie nieszablonowego thrillera psychologicznego, za co autorce należą się brawa.

Tytuł Najgorszej Książki przeczytanej  w październiku wędruje do Katarzyny Bondy– niestety polska królowa kryminału wróciła do złych zwyczajów, przez co  lektura Balwierza była aż nadto męcząca. Do słabszych książek zaliczyć mogę również Dług honorowy Wojciecha Chmielarza oraz Znajdź mnie Anne Frasier.

A Wam jak minął październik 🙂 ?