Podsumowanie października

Tegoroczny październik z pewnością nie zapiszę pozytywnie się  na kartach historii. Polska żyła (zresztą żyje nadal) decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, na ulicach polskich miast wyległy tłumy protestujących. Koronawirus jakby  współgrał ze społecznymi nastrojami, bo nadal szaleje w najlepsze, cały kraj znalazł się w czerwonej strefie. Nad moim życiem również pojawiły się ciemne chmury, a kulminacja nieszczęść nastąpiła wraz z końcem miesiąca, ale oszczędzę Wam szczegółów. O dziwo nastrój czytelniczy mi dopisywał, przeczytałam 14 książek, przesłuchałam 4 audiobooki, opublikowałam 12 postów, w tym 11 recenzji.

Październik był miesiącem genialnych premier, pojawiły się nowe propozycje takich autorów jak Melissa Albert, Ewa Przydryga, Alex North, czy Marcel Moss. Literacko działo się sporo, oczywiście online, bo o organizacji jakichkolwiek imprez kulturalnych w obecnej sytuacji nie ma mowy. Międzynarodowy Festiwal Kryminału również przeniesie się do wirtualnej rzeczywistości, trochę szkoda, że w zmienionej formie  zabrakło miejsca dla zagranicznych gwiazd.

W październiku o dziwo nie dominował kryminał, co prawda było sporo powieści z dreszczykiem, ale znalazło się miejsce na reportaże, biografie i pozycje popularnonaukowe. Ze względu na spadek formy odpuściłam sobie media społecznościowe, jeszcze nie wiem, kiedy wrócę do systematycznej aktywności na Instagramie. W minionym miesiącu pobiłam ustanowiony w 2017 roku rekord przeczytanych książek, w serwisie lubimyczytac.pl stuknęło mi równo 500 opublikowanych recenzji. W związku  z podjęciem studiów podyplomowych czasu wolnego mam zdecydowanie mniej i nie wiem, jak to się dzieje, że udaje mi się utrzymywać zadowalające statystyki.

Poniżej lista przeczytanych/przesłuchanych lektur:

 1. Agnieszka Lingas- Łoniewska- Molly
 2. Marcel Moss- Nie krzycz
 3. C.J. Tudor- Inni ludzie
 4. Lisa Brennan-Jobs- Płotka [AUDIOBOOK]
 5. Marcin Wyrwał, Małgorzata Żmudka- Nadzwyczajni
 6. Melissa Albert- Kraina nocy
 7. Ewa Przydryga- Miała umrzeć
 8. Alex North- W cieniu zła
 9. M. A. Bennett- Bezludna wyspa
 10. Richard Osman- Morderców tropimy w czwartki
 11. Aniela Wilk- Ryzykant
 12. Liane Moriarty- Wielkie kłamstewka
 13.  Katarzyna Nosowska- Powrót z Bambuko
 14. Vera Eikon- Prochem i cieniem
 15. Tatiana Mindewicz-Puacz- eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc
 16. Lysa Walder- Na sygnale. Z życia ratownika medycznego
 17.  Roland Schulz- Jak umieramy

W październiku nie wytypuje Książki Miesiąca, złych pozycji również nie było, na realizację wyzwań po prostu nie miałam jakoś nastroju, za co Was  ogromnie przepraszam. Zrobiło mi się trochę zaległości, które postaram się systematycznie nadrobić. Nie wiem, co przyniesie jutro, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Z całego serca dziękuję każdemu, kto do mnie zagląda, mam  nadzieję, że niedługo uda mi się przezwyciężyć ten  nagły spadek formy.

A Wam jak minął październik?