Podsumowanie maja

W maju  przeczytałam łącznie 14 książek. Z niecierpliwością czekałam na premierę Deniwelacji Remigiusza Mroza oraz na nową książkę Pauli Hawkins- Zapisane w wodzie. Na obu tytułach się nie zawiodłam. Remigiusz Mróz pokazał komisarza Forsta w całkowicie nowej odsłonie i dodatkowo pozwolił wykazać się prokurator Wardyś- Hansen. W moim odczuciu nikt nie ma już prawa krytykować Pauli Hawkins, w swojej nowej książce pokazała, że jest bardzo dobrą pisarką i zamazała piętno słabej Dziewczyny z pociągu. Maj zdecydowanie minął mi pod znakiem kryminału i  thrillera, zresztą widać z publikowanych  przeze mnie recenzji, że to  moje ulubione gatunki.


 

 

 

 

Miałam również przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu  Kryminału. W tym  roku niestety nie miałam za wiele wolnego czasu i uczestniczyłam tylko w dwóch  wydarzeniach.

Podczas Spotkania z laureatami Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o autorach. Katarzyna Bonda zadeklarowała, że pół roku leży w łóżku, bodajże czekając na natchnienie. Autorka okazała się bardzo sympatyczną osobą, tryskającą humorem. Z ciekawostek dowiedziałam się, że Jakub Szamałek bierze udział w tworzeniu gry Wiedźmin. Padła również propozycja, żeby Remigiusz Mróz napisał książkę  o zarządzaniu czasem. Nie da się ukryć, że autor jest  mistrzem w tej  dziedzinie, do tej pory ma na swoim koncie 22 książki, co  jest  zdecydowanie bardzo imponującym wynikiem. Po spotkaniu autorzy podpisywali książki. A tutaj możecie obejrzeć nagranie z wydarzenia.


 

 

 

 

 

 

Brałam również udział  w spotkaniu z brytyjską pisarką Alex Marwood. Autorka przyznała, że piszę książki  na podstawie prawdziwych historii. Zaciekawiła mnie jej historia jej kariery. Zanim została pisarką Alex Marwood imała się wielu różnych  profesji, począwszy od tymczasowej sekretarki, przez wróżkę stawiającą tarota, na dziennikarce kończąc Na długo w pamięci pozostanie mi opis mordercy, który ćwiartował zwłoki, później je gotował, a na końcu spuszczał w toalecie. Sama nie miałam okazji przeczytać żadnej książki autorki, ale po zapoznaniu się z bardzo pozytywnymi recenzjami postanowiłam sięgnąć w czerwcu po Najmroczniejszy Sekret.


 

 

 

 

A poniżej znajduje się lista przeczytanych przeze mnie  w maju książek:

 1. Kasie West – P.S. I Like You
 2. Katarzyna Bonda- Sprawa Niny Frank
 3. Agatha Christie- Trzecia lokatorka
 4. Helen Fielding- Dziennik Bridget Jones. Dziecko
 5. Remigiusz Mróz- Deniwelacja
 6. Robert Bryndza- Nocny stalker
 7. Paula Hawkins- Zapisane w wodzie
 8. Robert Bryndza- Dziewczyna w lodzie
 9. Jacek Lusiński- Carte blanche
 10. Sarah Pinborough- Co kryją jej oczy
 11. Alex Kava- Epidemia
 12. Katharine McGee- Tysiąc pięter
 13. Kerry Drewery- Cela 7
 14. Aleksandra Chrobak- Beduinki na Instagramie

Za najlepszą książkę przeczytaną w maju uznaje Celę 7 Kerry Drewerry. Na uwagę zasługują również Deniwelacja Remigiusza Mroza, Co kryją jej oczy  Sarah Pinborough i Zapisane w wodzie Pauli Hawkins.

Za najsłabsze książki przeczytane w maju uznaje  Epidemię Alex Kavy i P.S. I like you Kasie West.

Przeczytałam również bardzo ciekawą relacje Polki na stałe mieszkającej w Abu Zabi  w Emiratach Arabskich w książce Beduinki  na Instagramie. Ogromnie polecam  ten tytuł. Zaskoczyła mnie mentalność ludzi  mieszkających w tym regionie. Polityka władz również mnie zaintrygowała. Przeraziła mnie kontrola, jakiej poddawane są kobiety mieszkające w Emiratach Arabskich, ich los jest w pełni uzależniony od mężczyzn.

A wam jak minął maj?