Podsumowanie czerwca

Kończy się pierwsze półrocze 2020 roku, czerwiec ze względu na ulewne deszcze i częste wyładowania atmosferyczne stwarzał idealne warunki do czytania książek. Udało mi się pochłonąć 17 tytułów i przekroczyłam setkę na tegorocznej czytelniczej osi, co stanowi rekord. Dominowały lektury z dreszczykiem, ale to już u mnie taki standard. Blogowo było aktywnie, opublikowałam 30 recenzji, z czego 6 przedpremierowo. Wzięłam sobie do  serca temat zaległości, które systematycznie nadrabia.

Na mojej playliście pojawiło się sporo nowych  audiobooków,  w czerwcu udało mi się ich przesłuchać aż 4, w sumie prawie 5, ale nie udało mi się jeszcze dokończyć Ekstradycji Mroza. Nie byłam przekonana do książek mówionych, miałam sporo zastrzeżeń pod ich adresem, ale w końcu dałam się przekonać i nawet polubiłam tę formę. Mam  jednak swoje preferencje co do lektorów, jeżeli czyjś głos mi odpowiada, to nie zabieram się nawet za audiobooka, w mojej topce są Filip Kosior (uwielbiam jego głos!), Adam Bauman i Krzysztof Gosztyła. Podobały mi się również książki  czytane przez Grażynę Wolszczak, Magdalenę Cielecką, Przemysława Bluszcza, Jacka Rozenka, Anne Dereszowską i Martę Król. Ogólnie czasem żałuję, że konkretny lektor, którego chętnie posłuchałabym ponownie ma na koncie mało audiobooków.

W ostatnią niedzielę czerwca brałam udział w wyborach. Miesiąc minął szybko, ale trochę już mnie męczy ta koronawirusowa atmosfera, więc pewnie przyszedł czas na wakacje. Czerwiec również nie był satysfakcjonujący dla mojej kotki, która ze względu na ulewne deszcze nie wychodziła za często na spacery. Nie udało mi się niestety przeczytać żadnej książki do wyzwania #czytampostapozunseriouspl, głównie ze względu na fakt, że wszystkie interesujące mnie tytuły były wypożyczone, albo  w kwarantannie.

Tak  przedstawia się lista przeczytanych/przesłuchanych książek:

 1. Anna Lewandowska- Healthy sweets by Ann [PRZEDPREMIEROWO],
 2. Agnieszka Lingas-Łoniewska- Mars [PRZEDPREMIEROWO],
 3. Joanna Opiat-Bojarska-Kryształowi. Świeża krew [AUDIOBOOK],
 4. Tess Gerritsen- Prawo krwi,
 5. Izabela Janiszewska- Wrzask [AUDIOBOOK],
 6. Jacek Galiński- Kółko się pani urwało,
 7. Jakub Szamałek- Cokolwiek wybierzesz,
 8. Jakub Szamałek- Kimkolwiek jesteś [AUDIOBOOK],
 9. Jonathan Franzen- Bez skazy [AUDIOBOOK],
 10. Sophie Kinsella- Spójrz mi w oczy, Audrey,
 11. Katarzyna Czyż- Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania,
 12. Candace Bushnell- Seks w wielkim mieście… i co dalej? [PRZEDPREMIEROWO],
 13. Alek Rogoziński- Teściowe muszą zniknąć,
 14. Marcel Moss- Pokaż mi,
 15. Artur Ligęska- Pamiętnik więzienny [PREMIEROWO],
 16. Lisa Gray- We mgle [PRZEDPREMIEROWO].

Złych książek jako tako nie było, udało mi się zrecenzować wszystkie przeczytane książki, z czego jestem dumna. Tytuł Książki Miesiąca trafia do Jakuba Szamałka za Kimkolwiek jesteś, drugi tom Ukrytej sieci okazał się bezbłędny, pierwszy  również był niczego  sobie. Na wyróżnienie zasługuje również Anna Lewandowska za Healthy sweets by Ann, najciekawszą książkę kucharską, z jaką miałam okazję się zapoznać.

Mam sporo lektur do  nadrobienia, przygotowałam już nawet zestawienie na lipiec, na pewno wrócę do wyzwania #czytamfantastykę, którego  tym razem nie udało mi się zrealizować. Zastanawiam się również, czy nie naskrobać czegoś na temat słuchania audiobooków, ale muszę to jeszcze dobrze przemyśleć.  Muszę jeszcze ogarnąć nowe książki w wersji  audio, bo większość już przesłuchałam. Sporo książek zasiliło moją biblioteczkę, ale, jako że puściłam je w świat, to  trudno by mi było podać konkretną liczbę. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać dobre tempo i równie pozytywną czytelniczą pasję w drugiej połowie roku.

A Wam jak minął czerwiec?