Susan Herbert – Galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazurem

Galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazurem
Kategorie: ,
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Liczba stron: 192

Susan Herbert była niekwestionowaną mistrzynią kociej sztuki i ten fakt nie podlega żadnej dyskusji. W swoich pracach odwoływała się do najznamienitszych dzieł artystów wielu epok, tworząc zabawne parodie z kotami w roli głównej. Galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazurem to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale z pewnością nie ostatnie, prace Susan Herbert mogę zaliczyć do przepięknych obrazów, które zdecydowanie zasługują na uwagę.

Książka prezentuje prace autorki, która we własnej interpretacji stworzyła kocie wersje arcydzieł sztuki światowej na przestrzeni wieków. W książce przewijają się nowe wersje dzieł takich mistrzów jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Tycjan, Peter Paul Rubens, Rembrandt van Rijn, Vincent van Gogh i wielu, wielu innych znanych artystów. Twórczość Susan Herbert okazała się genialna, a dbałość o szczegóły i warsztat malarski są godne pozazdroszczenia. Książka stanowi ucztę dla oczu i duszy, pokazując cały przekrój dzieł malarstwa światowego formatu w kociej odsłonie. Nie spodziewałam się, że tego typu ilustracje mogą być tak interesujące i skłaniać do refleksji nad istotą sztuki. Tworząc swoje obrazy, Herbert idealnie oddała style autorów dzieł, która parodiowała. Sama bawiłam się świetnie, porównując interpretacje artystki z dostępnymi w Internecie reprodukcjami oryginalnych obrazów mistrzów sztuki.

Mile zaskoczyła mnie technika autorki i szczegółowość jej dzieł, które cieszą oko. W książce przewijają się koty różnej maści, co śmiało mogę poczytać za kolejny plus tej propozycji, doceniając zaprezentowaną tutaj różnorodność. Album został przepięknie wydany, zaczynając od przepięknej twardej okładki, po papier, na jakim zostały umieszczone ilustracje. Galeria kotów. Druga odsłona sztuki z pazurem stanowi nie lada gratkę dla miłośników kotów, ukazując różnorodne kocie oblicza. Z pewnością będę wracać do tej książki, żeby na nowo podziwiać genialne ilustracje autorstwa Susan Herbert. Jestem oczarowana tym tytułem, który jest pozycją obowiązkową dla wszystkich kociarzy. Niektóre ilustracje, szczególnie te sakralne, należy traktować z przymrużeniem oka, to nowa interpretacja dzieł światowego formatu, która nie nosi żadnych znamion obrazy uczuć religijnych.

Cenię sobie oryginalne pomysły w ciekawej odsłonie, a z pewnością do takich należy druga odsłona sztuki z pazurem. Jestem miłośniczką kotów, podziwiam te piękne, mądre zwierzaki, dlatego też z przyjemnością oglądałam przepiękne ilustracje z nimi w roli głównej. Nie podejrzewałam, że oglądanie kociej sztuki może sprawiać taką frajdę. Nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po pierwszą odsłonę tej magicznej serii. Polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina