Liz Fosslien, Mollie West Duffy- Jak ogarniać emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych [PRZEDPREMIEROWO]

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Wydawnictwo:
Przeczytane:

O emocjach w miejscu pracy napisano już sporo, ale poradników dla ambitnych i wrażliwych sama jeszcze nie uświadczyłam. Książka duetu Liz Fosslien i Mollie West łączy w sobie nowoczesne podejście do tematu psychologii pracy z ogromną empatią dla osób, które borykają się z szeregiem problemów w trakcie pełnienia obowiązków służbowych.

Książka pomaga oswoić się z chaosem panującym w organizacyjnych dżunglach, nie tylko tych korporacyjnych. Właściwa komunikacja, pomoc w ujarzmieniu własnych emocji, czy określeniem stylów przywódca to jedno, ten poradnik wychodzi krok naprzód oczekiwaniom czytelnika i uzmysławia, jak ważne jest odpowiednia interpretacja i kontrola reakcji emocjonalnych, umiejętności będących kluczem do sukcesu zawodowego. Innowacyjny projekt autorek, pouczający i zabawny, mnie osobiście przekonał, bo ciemne zakamarki zgnębionego umysłu przeciążonego emocjami pracownika najlepiej zobrazować z przymrużeniem oka. Sporo interesującej wiedzy z zakresu psychologii pracy i organizacji ubrane zostało w bardzo przestępną formę, każdy znajdzie tutaj coś przydatnego dla siebie.

Mam alergię na wszelkiego rodzaju wydumane poradniki psychologiczne, które na rynku wydawniczym wyrastają niczym grzyby po deszczu, na temat tej pozycji mogę śmiało napisać, że jest świetna. Ten tytuł totalnie mnie rozbroił swoją niekonwencjonalną formą i dodał tej charakterystycznej pozytywnej energii do działania, dzięki której można przenosić góry. Autorki nie powielają schematów, może i powtarzają ugruntowaną naukową wiedzę, ale w zupełnie nowej odsłonie, co dodaje tej pozycji uroku. Efektu „wow!” może i nie było, bo większość treści była mi już dobrze znana, ale trzeba wziąć na poprawkę fakt, że jestem psychologiem, a sama psychologia pracy jest mi bardzo dobrze znana. Szafa graficzna książki, łącznie ze wszystkimi genialnymi w swojej prostocie wykresami i szablonami robi bardzo pozytywne wrażenie i przemawia na plus tej pozycji. Kolejne treści zostały przedstawione z rozmysłem i gwarantuje wam, że w tej książce każdy natrafi na coś ciekawego dla siebie.

Wartościowe treści są zawsze w cenie, dlatego polecam tę książkę każdemu pracownikowi. Zabawna, empatyczna, treściwa- nic dodać, nic ująć, na pewno jeszcze do niej kiedyś powrócę.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu MUZA