Elle Luna- Powinność czy pasja. Znajdź swoje powołanie i podążaj za nim!

no title has been provided for this book
Kategoria:
Autor:
Gatunek:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Ocena:
Liczba stron: 176

 

 

 

Elle Luna zajmuje się zawodowo malowaniem, projektowaniem i pisaniem. Na co dzień prowadzi firmę tekstylną Bulan Project. Wcześniej miała okazję być projektantką w IDEO. Autorka była również członkiem zespołów odpowiedzialnych za rozwój takich start- upów, jak Mailbox, Medium czy Uber. Obecnie mieszka w San Francisco. Powinność czy pasja to pierwsza książka autorki  dostępna na polskim rynku. Muszę przyznać, że to  innowacyjna pozycja poruszająca ciekawy wątek spełnienia zawodowego.

„Czasem jednak trochę zbyt długo trwamy  przy tym, co się „powinno”. (…)”

Autorka wchodzi ze swoim czytelnikiem w partnerską relację. Czytając miałam okazję  zapoznać się ze śmiałą wizją kariery zawodowej według Elle Luny. Czytelnik w trakcie lektury musi  odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych  pytań. Powołanie to  nasze działania, które podejmujemy z własnej nieprzymuszonej woli, bez względu na sławę czy pieniądze, same w sobie stanowiące nagrodę za wysiłek. Autorka od razu  nakreśla różnicę między pracą, karierą, a tematem  kluczowym, czyli  powołaniem.  Dużo miejsca w książce poświęcone jest zagadnieniu powinności. Często ulegamy nakazom i  zakazom kulturowym i robimy to, czego wymagają od nas normy społeczne. Autorka proponuje nam rozpocząć walkę z naszymi  codziennymi  powinnościami.

Elle Luna obrazuje czytelnikowi  czym jest przymus. Pojęcie to  stanowi  symbol  naszej  wewnętrznej  tożsamości i  jest odzwierciedleniem naszych przekonań. Przymus jest odzwierciedleniem  naszego  prawdziwego  ja. Na to  zagadnienie składają się nasze poglądy, pasje,  potrzeby  i pragnienia. Przymus nie zna pojęcia kompromisu. Autorka twierdzi, że przymus to  najlepsze, co możemy zrobić ze swoim życiem. Elle Luna podaje przykłady  znanych  i cenionych  osób ze świata sztuki  i  biznesu. Autorka pokazuje nam  co powinniśmy zrobić, żeby  wyrwać się ze świata powinności. Żeby zacząć się spełnia w pierwszej  kolejności musimy  poradzić sobie z naszymi  codziennymi  powinnościami. Elle Luna udziela czytelnikowi  bardzo  ciekawych  korepetycji.

„Pozbywanie się powinności to proces trudny i czasochłonny. aby  skutecznie pozbyć się powinności,  trzeba najpierw pojąć ich  istotę. Trzeba je naprawdę dogłębnie zrozumieć. (…)”

Mi  osobiście bardzo spodobał się sposób wyrażania myśli przez autorkę. Książka napisana jest w sposób spójny. Elle Luna używa prostego  języka,  co  czyni  jej przekaz jasnym  i  klarownym. Lektura tej  pozycji stanowi ciekawą podróż w głąb siebie. Książka wzbogacona jest o piękne ilustracje. Powinność czy pasja to  książka idealna dla tych z was, którzy znajdują się obecnie na rozdrożu zawodowym i szukają nowych rozwiązań. Autorka udziela nam  ciekawych rad, z których  zdecydowanie warto  skorzystać. Jak dla mnie Elle Luna dzięki swoim osiągnięciom zawodowym jest  znanym  autorytetem. Autorka zdecydowanie wie o czym  piszę, ponieważ sama miała okazje zmierzyć się z poruszanymi  w książce kwestiami.

To  książka idealna dla osób zainteresowanych tematyką samorozwoju. Autorka przedstawia nam wiele ciekawych zagadnień. Polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Sensus.