Charlotte Link- Bez winy [AUDIOBOOK]

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Gatunek:
Wydawnictwo:
Przeczytane:

Wsiadając do pociągu zmierzającego do Scarborough, Kate Linville nie mogła przewidzieć dramatu, jaki rozegra się na jej oczach. Spanikowana kobieta prosi policjantkę o pomoc, twierdząc, że jakiś mężczyzna ją prześladuje. W wagonie padają strzały, kobietom cudem udaje się ujść z życiem. Mimo wezwania policji, na kolejnej stacji nie odnaleziono sprawcy. Niebawem nieopodal Scarborough dochodzi do kolejnej niebezpiecznej sytuacji- kobieta upada z roweru, nieszczęśliwie zahaczając o rozciągnięty na drodze drut. Dodatkowo ktoś próbował ją postrzelić, ale ostatecznie chybił. Badanie balistyczne wykazuje, że strzelano z tej samej broni, co podczas wcześniejszego zamachu w pociągu. Kate Linville nie spocznie, aż nie rozwiąże sprawy i ujmie tajemniczego sprawcę, zanim w końcu kogoś skrzywdzi. Pytanie, co wiąże dwie nieznajome kobiety i komu zależy na ich śmierci?

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Charlotte Link mogę zaliczyć do bardzo udanych. Bez winy to wciągający, trzymający w napięciu thriller psychologiczny z mistrzowsko skonstruowaną kryminalną zagadką. Zaciekawiła mnie tajemnicza przeszłość Rosjanki, która miała być ofiarą zamachu w pociągu, w jej charakterystyce pojawiło się wiele interesujących sprzeczności, które podkręcały mrok całego scenariusza. Historia jest rozbudowana, ale wewnętrznie spójna, co należy zaliczyć do atutów tej pozycji. Pisząc o plusach, należy wspomnieć kreację głównej bohaterki. Kate Linville to inteligentna, silna i świadoma swojej wartości kobieta, która nie boi się prowadzenia trudnych spraw kryminalnych. Spodobał mi się zarówno spokój policjantki, jak i logika w działaniu. Opisując postacie nie mogłabym zapomnieć o Calebie Hale’u, który wcielił się w rolę cichego pomocnika Kate, mężczyzna wykazał się sporą odwagą i determinacją w działaniu.

Tempo może i nie należało do najszybszych, ale o dziwo taka dynamika bardzo mi odpowiadała. Fabuła była systematycznie nadbudowywana o kolejne elementy, tak aby czytelnik nie pogubił się w siatce przedstawionych wydarzeń, co jest kolejnym plusem tej pozycji. W wątkach kryminalnych autorka wykazała się sporą kreatywnością, o ile na początku zaczęło się dość niewinnie, o tyle później Charlotte Link nieźle zaszalała. Pojawiło się kilka przestojów, ale nie zaburzyły odbioru całości. Pod koniec akcja nabrała tempa, przyprawiając mnie o szybsze bicie serca. Finał był prawdziwą petardą emocjonalną, nie spodziewałam się aż tak ekstremalnego zakończenia. Interpretacja Joanny Jeżewskiej bardzo mi się spodobała, coś czuję, że aktorka niebawem trafi do grona moich ulubionych lektorów.

Bez winy to genialny thriller z perfekcyjnie zarysowanym tłem psychologicznym, obok którego trudno przejść obojętnie. Książka trzyma w napięciu i nie chce puścić, skutecznie podnosząc poziom adrenaliny. Bez winy polecam szczególnie fanom mocnych wrażeń, którzy docenią odwagę i kreatywność autorki. Z przyjemnością zapoznam się z pozostałymi tomami serii.

Za egzemplarz audiobooka dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga