Anna Wolf- Serce gangstera

no title has been provided for this book
Kategoria:
Autor:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Ocena:
Liczba stron: 280

Trudny czas ograniczeń dyktowanych pandemią koronawirusa przeznaczyłam na literackie eksperymenty. Dałam się przekonać do książek, po  które w innej sytuacji nigdy bym nie sięgnęła. Wybór padł na pierwszy tom serii  romansów Anny Wolfe, mocno reklamowany w serwisach  literackich. Nie lubię romansować z literaturą obyczajową, która zazwyczaj mocno mnie rozczarowuje, ale tym razem lektura sprostała moim oczekiwaniom.

Chloe McCoy wiedzie do bólu przewidywalne życie, w którym na próżno  szukać emocji. Spełnia się jako  managerka restauracji, nie ma większych aspiracji, cieszy się z małych rzeczy. Kobieta nie mogła przewidzieć, że lekkomyślny pomysł wprawi ją w nie lada tarapaty. Nick wpadł na równie durny,  jak egoistyczny pomysł oddania siostry w zastaw karcianego długu. Tak się złożyło, że gangster, któremu chłopak wisi kasę, ma chrapkę na Chloe. Aleksiej Tarasow ułożył sobie mały plan uwiedzenia pięknej zakładniczki. Czy uda mu się zakończyć pozytywnie tę misję?

Serce gangstera jest pozycją do bólu przewidywalną, nie jest to  wada, co  najwyżej gatunkowa konsekwencja. Mamy piękną i bestię, sytuacje, gdzie żądny przygód mężczyzna chcę uwieść kobietę. Ofiara jest uwięziona w bajkowym zamku, gdzie przysługuje jej długa lista przywilejów, co  jest nietypową sytuacją w takim położeniu. Aleksiej Tarasow  nie jest typowym, pozbawionym uczuć brutalem, ma w sobie to coś, co  podsyca ogień pożądania. Ten charakterystyczny  błysk w oku  zazwyczaj  ułatwia mu miłosne gierki,  niestety na nic zda się w próbie ujarzmienia zbuntowanej Chloe. Fabuła rozgrywa się dynamicznie, szybko  nabiera tempa i ma nieco sensacyjny  wydźwięk, przez co zyskuje na wartości. Sporo emocji skondensowane zostało w łatwo przyswajalnej formie, stanowiąc słodką, a do  tego jakże przyjemną w smaku pigułkę miłosnej ekstazy.

Znalazło się również miejsce za serią ekstremalnie emocjonujących momentów, które mogą przyprawić fanów gatunku o  niezły zawrót głowy. Mnie osobiście ten  scenariusz przekonał,  głównie za sprawą innowacyjnych rozwiązań, z jakimi  nigdy  wcześniej  nie miała okazji się spotkać. Nietypowych  bohaterów również polubiłam, za to poziom charakterystyki czarnych charakterów pozostawia wiele do życzenia. Nie jest to typowy romans, to książka z charakterem, a nie tylko  lekki  czasoumilacz, o  którym zapominamy zaraz po zakończeniu lektury. Pierwsza część minęła mi ekspresowo, na drugiej  musiałam nieco  dłużej się skupić. Anne Wolfe posiada ogromny talent do snucia skomplikowanych love story z mocnym tłem. Lektura była przyjemna i o  dziwo  mam ochotę na więcej. Autorka sprawnie posługuje się słowem pisanym, przez co ta historia dosłownie płynie na oczach czytelnika.

Serce Gangstera stanowi  ciekawą alternatywę względem  typowych  romansów. Anne Wolf z przewidywalnej historii stworzyła ciekawy scenariusz, który śledzi się z przyjemnością. Lektura należy do  lekkich, ale ma w sobie to coś, a do tego zapewnia świetną rozrywkę. Polecam!