Agnieszka Lingas-Łoniewska- Obiad z Bondem

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Liczba stron: 264

Ona już nieraz sparzyła się już w miłości. On chciałby kogoś poznać, ale jest bardzo skryty. Eliza została sama w swoim ogromnym mieszkaniu i w sumie całkiem dobrze się z tym czuje, gdyby nie tajemnicze włamanie. Sprawę tajemniczego wtargnięcia zamierza rozwikłać komisarz Jacek Granicki. Policjant wprowadza się do Elizy, a jej jest na rękę, że zamieszka z zabójczo przystojnym mężczyzną. Problem w tym, że para nie do końca się ze sobą dogaduje, ale jak wiadomo, kto się czubi, ten się lubi. Czy uda im się wspólnie rozwiązać tajemniczą łamigłówkę?

Agnieszka Lingas- Łoniewska miło mnie zaskoczyła, ta seria trafia dokładnie w mój gust. Obiad z Bondem utrzymany jest w podobnym klimacie, jak w Kolacji z Tiffanym, książka jest lekka i niezobowiązująca, a do tego nie zabrakło w niej wyśmienitego humoru zmieszanego z nutką najprawdziwszej namiętności. Bohaterowie stanowią cały przekrój osobowości, najbardziej polubiłam Jacka i Elizę, ten duet świetnie wyszedł autorce. Między parą dosłownie iskrzy i zostali świetnie dobrani, ona inteligenta z ciętym językiem, on bystry i nieustępliwy. Fabuła skupia się wokół afery z tajemniczym włamaniem, które najpewniej ma drugie dno. Agnieszka Lingas-Łoniewska perfekcyjnie radzi sobie zarówno w wątkach kryminalnych, którym towarzyszy sporo napięcia, jak i romantycznych, które przyprawiły mnie o szybsze bicie serca. Dzieje się sporo, a kolejne wydarzenia trudno jednoznacznie ocenić, nie da się przewidzieć, co zdarzy się za chwilę, co jest niekwestionowanym atutem tej pozycji.

Agnieszka Lingas- Łoniewska perfekcyjnie operuje słowem pisanym, potrafi wykreować zarówno miłosny klimat, jak i mocne sceny akcji. Jej powieść wciąga praktycznie od pierwszej strony. Obiad z Bondem to świetnie skonstruowana historia z wartościowym przesłaniem, autorka uczy doceniać nawet małe rzeczy. Słodka i romantyczna, ale w żadnym razie nieprzesłodzona historia, w której magia łączy się z elektryzującym erotycznym napięciem. Czarne charaktery okazały się trochę niezdarne, ale ten zabieg również miał swój urok. Elizce i Jackowi bardzo kibicowałam i dalszy rozwój ich znajomości był dla mnie bardzo satysfakcjonujący, Agnieszka Lingas- Łoniewska, jak nikt inny potrafi namieszać w życiu swoich bohaterów z korzyścią dla nich samych i dla całego scenariusza. Końcówka była mocna i bardzo niejednoznaczna, spory ładunek emocjonalny został zostawiony na sam finał, takie akcje uwielbiam.

Nie jestem miłośniczką literatury obyczajowej, ale książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej uwielbiam i to nigdy się nie zmieni. Obiad z Bondem to kolejna bardzo udana literacka propozycja, w której autorka udowodniła, że można połączyć płomienny romans z kryminałem w perfekcyjnych proporcjach, dorzucając szczyptę ironii i wysublimowanego czarnego humoru. Książkę polecam miłośniczkom niekonwencjonalnych powieści obyczajowych, które docenią inwencję twórczą Agnieszki Lingas- Łoniewskiej.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Burda Książki