Aniela Wilk- Eter

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Liczba stron: 352

Życie Julii Kwiatkowskiej sypie się niczym domek z kart- zdradził ją facet, na domiar złego niespodziewanie została zwolniona z pracy. Równie nieoczekiwanie dziewczyna dowiaduje się, że odziedziczyła po zmarłej ciotce urokliwy domek w górskiej miejscowości u stóp Karkonoszy. Przyzwyczajona do życia w wielkim mieście Julia postanawia szybko wyremontować i sprzedać nieruchomość. W pakiecie ze spadkiem otrzymała osobliwego sąsiada, o dość odpychającej osobowości. Jedno zdarzenie na zawsze złączy los dwójki nieznajomych, a Wysocki na długo pozostanie w sercu Julii. Sielanka nie trwa długo, gdy górskim miasteczkiem wstrząsa seria doniesień o znalezionych w okolicy szczątkach…

Niezawodna Aniela Wilk kolejny raz mile mnie zaskoczyła swoją pomysłowością i nieco niekonwencjonalnym podejściem do literatury obyczajowej. Autorka perfekcyjnie łączy erotyczno- romantyczne wątki z kryminalnymi smaczkami, także w książce każdy znajdzie coś dla siebie. Psychologia postaci trzyma wysoki poziom, osobowościowo bohaterowie intrygują i trudno ich rozgryźć, co bardzo mnie ucieszyło. Julia trochę pogubiła się po serii pechowych zrządzeń losu, musi złapać dystans do tego, co ją spotkało. Dziewczyna jest inteligentna, rezolutna i potrafi walczyć o swoje. Darek boi się zbliżyć do kobiety, która go pociąga, pod maską drania skrywa się ciekawy mężczyzna, który ma za sobą trudną przeszłość. Z takim facetem z przyjemnością poszłabym na randkę, pokochałam jego ironiczne podejście do życia i rzadko spotykaną w literaturze prawdziwą męskość. Czarne charaktery nie do końca mnie przekonały, ale nie od dziś wiadomo, że nie trawię troglodytów. Ogień i woda, przyjemnie było obserwować chemię między nimi. Od początku Aniela Wilk wprowadza aurę niepokoju, która towarzyszy historii praktycznie do samego końca.

Podobało mi się zestawienie subtelnego erotyzmu, seksualnego napięcia z przyprószonym mrokiem scenariuszem. Klimatyczne okazało się urokliwa górska okolica, w której rozgrywała się fabuła, idealnie pasowała do koncepcji autorki. Do gustu przypadła mi również ta charakterystyczna tajemniczość i niejednoznaczność opowieści, autorka trzymała mnie w niepewności praktycznie do samego końca, finał mile mnie zaskoczył serią niekonwencjonalnych elementów. Dialogi trzymały wysoki poziom i podkręcały tempo fabuły, Aniela Wilk wprawnie operuje słowem pisanym, co należy docenić. Autorka kolejny raz udowodniła mi, że nie boi się wyzwań, lubi łamać schematy, przez co skradła moje czytelnicze serce. Aniela Wilk kolejny raz pokazała mi, że jest utalentowaną i bardzo wszechstronną pisarką, z jednej brawurowej serii weszła w zupełnie inną konwencję. Właściwie nie mam się do czego przyczepić i nie ukrywam, że mam ochotę na więcej.

Eter to zgrabnie skrojona obyczajowa historia, której urok podbija seria kryminalnych wątków. Aniela Wilk lubi zaskakiwać i nie mogło być inaczej w przypadku tej książki, która jest wybuchowa i hipnotyzująca zarazem. Eter polecam zarówno miłośnikom podszytych romantyzmem historii, jak i fanom dopracowanych powieści kryminalnych.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu MUZA