Podsumowanie roku 2021

Kolejny, piąty już rok blogowania już za mną, wypada go krótko podsumować. Udało mi się przeczytać/przesłuchać łącznie 129 książek. Gatunkiem dominującym był kryminał/thriller, ale to chyba nikogo nie dziwi. Spodobało mi się słuchanie audiobooków, szczególnie w trakcie aktywności fizycznych, przesłuchałam ich łącznie 47. Rok 2021 okazał się dużo słabszy niż rok 2020. Ze względu na poważne schorzenie okulistyczne w lutym straciłam ostrość widzenia w oku, przez co musiałam na kilka miesięcy ograniczyć czytanie. Na blogu ukazało się 77 postów, z czego 65 to recenzje i jest to najsłabszy wynik w historii prowadzenia przeze mnie strony. Pierwsze trzy miesiące roku było dla mnie trudnym okresem, co przełożyło się na znikomą ilość publikacji. W minionym roku spotkało mnie sporo złego, dlatego jestem tym bardziej wdzięczna za wszystkie dobre chwile. Szczególną motywację czerpałam ze swoich studiów podyplomowych, których wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. W zeszłym roku nie brałam udziału w żadnych wyzwaniach, wolałam skupić się na czytaniu dla przyjemności, bez ciśnienia, że muszę przeczytać książkę pod konkretne hasło. Postawiłam na różnorodność, oprócz mojego ulubionego gatunku czytałam również romanse, reportaże, książki popularnonaukowe.

 

Na szczególną uwagę zasługują zastępujące tytuły:

 1. Jay Jayamohan- Neurochirurg 
 2. Christian Unge- Zamieć 
 3. Lisa Genova- Zrozumieć pamięć. Jak pamiętamy i dlaczego zapominamy
 4. Alice Feeney- Zabójcza przyjaźń
 5. Suzanne O’Sullivan- Wszystko jest w Twojej głowie. Opowieści o chorobach psychosomatycznych
 6. David Fajgenbaum- Pokonać chorobę
 7. Anna Krystaszek- W cieniu terapeutki
 8. Izabela Olejniczak-Pachulska, Katarzyna Urbańska- Moja afazja. Poradnik dla osób z afazją i ich opiekunów
 9. Harlan Coben- Mów mi Win
 10. Trylogia Mroki Kopenhagi

Do najsłabszych książek zaliczyć mogę:

 1. Lara Kos- Niebezpieczna transakcja
 2. Remigiusz Mróz- Wybaczam ci
 3. Lilka Płonka- Mala M. 2
 4. Valerie Keogh- Fatalne kłamstwo
 5. Anne Frasier- Znajdź mnie

Tytuł Najlepszego Zagranicznego  Autora 2021 Jaya Jayamohana  za pokazanie magii neurochirurgi w najbardziej fascynującej odsłonie.

Tytuł Najlepszego Polskiego Autora 2021 roku trafia ex aequo do Marcela Mossa i Ewy Przydrygi, których elektryzujące książki zawsze trzymają w napięciu od pierwszej do  ostatniej strony.

Przyszedł czas na podziękowania, jak zawsze dziękuję moim  Czytelnikom, swoją pozytywną energią dajecie mi motywację do dalszego działania. Szczególnie podziękowania należą Sylwce i Kamilowi, za wsparcie w tworzeniu strony i wszystkie czytelnicze inspiracje. Chciałam w tym  miejscu podziękować wszystkim  Autorom i Wydawnictwom, z którymi miałam przyjemność współpracować w 2021 roku. Dziękuję również mojemu Przyjacielowi, za to, że jest i motywuje mnie do działania w chwilach zwątpienia.

Czego życzę sobie w roku  2022? Chcę czerpać radość z czytania, bez presji, bez pogoni za wynikiem. Był czas na bicie rekordów i wyzwania, teraz chcę po prostu czytać dla przyjemności. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej, co zajmuje mi sporo czasu i zapoznaje się głównie z literaturą naukową dotyczącą rehabilitacji  pacjentów po  uszkodzeniach mózgu.

A Wam jak minął rok 2021?