Podsumowanie kwietnia

Za oknami wiosna w pełnej krasie, niestety w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nie dane  mi  było korzystać z dobrodziejstw matki natury, stosowałam się ściśle do zaleceń akcji #zostańwdomu. Na szczęście powoli wdrażany jest plan  zniesienia kolejnych obostrzeń, z utęsknieniem wyczekuje ponownego otwarcia bibliotek.

Co ciekawe stan kwarantanny związany z pandemią koronowirusa pozytywnie wpłynął na moje statystyki czytelnicze. Od dłuższego  czasu miałam w planach próby bicia rekordu z 2017 roku, gdzie udało mi się przeczytać łącznie 27 książek. Moje wcześniejsze starania spełzły na niczym, a wyniki liczbowe oscylowały wokół maksymalnie 20 lektur. Wyzwania podjęłam się kolejny raz i tym  razem zakończone zostało z powodzeniem! Wynik kwietniowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania- na liczniku pojawiło się 36 książek, 32 w wersji papierowej i 4 audiobooki.

Tym razem z powodzeniem zrealizowałam wyzwania #czytamfantastykę i #czytampostapozunseriouspl. Na koncie mam sporo zaległych recenzji, które pojawią się niebawem. Kwiecień był miesiącem, w którym obchodziłam 3 urodziny bloga, wpis okolicznościowy pojawi się na początku maja. W minionym  miesiącu nie zabrakło mi dobrych, a co najważniejsze bardzo  różnorodnych lektur, postanowiłam sobie na bogato urozmaicić czas kwarantanny. Bardzo dziękuję wszystkim Wydawnictwom, z którymi współpracuje za mnóstwo ciekawych lektur, które umiliło mi ten trudny  czas!

A tak prezentuje się lista przeczytanych/przesłuchanych książek:

 1. Tony Parsons- Rzeźnik,
 2. Dagmar Bach- Cynamon, sekrety i ja,
 3. Joanna Bator- Purezento,
 4. James Patterson, Marshall Karp- Śmierć na żywo,
 5. John Grisham- Oskarżony,
 6. Anna Wolf- Serce gangstera,
 7. Przemysław Semczuk- To nie przypadek,
 8. Kasie West- Szczęście w miłości,
 9. Sandie Jones- Jej pierwszy błąd,
 10. Thierry Jonquet- Tarantula,
 11. Rachel Abbott- Śpij spokojnie (audiobook),
 12. Gianrico Carofiglio- Ulotna doskonałość,
 13. Katarzyna Berenika Miszczuk- Ja cię kocham, a ty miau,
 14. Chris Carter- Polowanie na zło,
 15. Penelope Bloom- Jego przesyłka,
 16. Whitney G.- Niegrzeczny szef,
 17. Piotr Mieśnik, Magda Mieśnik- Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości,
 18. Alicja Długołęcka, Michał Pozdał, Agata Loewe, Anja Rubik- #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie,
 19. Amélie Nothomb- Dziennik Jaskółki,
 20. Amélie Nothomb- Kosmetyka wroga,
 21. Amélie Nothomb- Podróż zimowa,
 22. Daria Orlicz- Martwe dusze,
 23. Marcel Moss- Nie patrz,
 24. Margaret Atwood- Opowieść Podręcznej (audiobook),
 25. Helen FitzGerald- Jedyne wyjście,
 26. Alfred Hitchcock, Aleksander Minkowski- Zabójcza ekstaza,
 27. Cormac McCarthy- Sunset Limited,
 28. Éric-Emmanuel Schmitt –Napój miłosny,
 29. Jess Ryder- Zmyślenie,
 30. John Bateson- Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć (audiobook),
 31. Éric-Emmanuel Schmitt- Zapasy z życiem,
 32. Daria Orlicz- Drapieżcy,
 33. Ewa Przydryga- Bliżej niż myślisz,
 34. Ewa Guderian-Czaplińska- Trojanki. Dziesięć prywatnych rad dla początkujących w chemioterapii potrójnie ujemnego raka piersi,
 35. Christian Unge- Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze (audiobook),
 36. April Henry- Uciekaj, ukryj się, walcz.

Lista powyżej  jest  zdecydowanie pokaźna i  jestem dumna z tego wyniku. Tym razem towarzyszył mi gatunkowy miszmasz, niby dominowały pozycje z dreszczykiem (było ich aż 17), ale nie zabrakło miejsca na literaturę piękną, reportaż, poradnik, jak i płomienny romans czy  erotyk. W moim zestawieniu dominują niedawne premiery, a dwie książki udało mi się przeczytać przedpremierowo. Nie zabrakło również miejsca na serię, które chciałam w końcu  nadrobić, dlatego  wróciłam do kryminałów Darii Orlicz. Przeczesując zakamarki Internetu, natrafiłam na nazwisko Amélie Nothomb i postanowiłam przetestować kilka jej pozycji, zachwalanych przez innych  czytelników. Od dawna miałam w planach przeczytać którąś z książek Katarzyny Bereniki Miszczuk, padło na jej najnowszą propozycję- co  ciekawe Ja cię kocham, a ty miau jest  pisana z perspektywy kota!

Miniony  miesiąc był wyjątkowo płodny  pod względem blogowych publikacji, opublikowałam łącznie 14 postów, z czego 11 to recenzje, pojawiły się również 2 nad wyraz interesujące zapowiedzi. W kwietniu  nie mogłam narzekać na niedobór lektur, a za wspaniałe książkowe prezenty z całego serca dziękuję mojemu przyjacielowi. Mimo obostrzeń związanych z ilością klientów w sklepach udało mi się zaliczyć kilka wypadów do Auchan, gdzie była świetna wyprzedaż książek- za grosze można było kupić masę świetnych tytułów.

Spośród 36 lektur, z jakimi  udało mi się zmierzyć w kwietniu, trudno  mi  wyselekcjonować jedną, która uzyskałaby  tytuł Książki Miesiąca. Z pewnością miłym zaskoczeniem była kontynuacja przygód  Roberta Huntera, na wyróżnienie zasługuje również Bliżej niż myślisz Ewy Przydrygi. Do rozczarowania miesiąca śmiało zaliczyć mogę najnowszą propozycję autorstwa Sandie Jones. Mój czytelniczy plan  został w pełni zrealizowany, z czego  jestem  wysoce usatysfakcjonowana. Mam nadzieję, że maj będzie dla mnie równie owocny! Zbliża się długi weekend, więc nie pozostaje mi nic innego, jak go dobrze zaplanować.

A Wam jak minął kwiecień :)?