Podsumowanie miesiąca

Kończę marzec z wynikiem 8 przeczytanych książek (łącznie w tym roku 26). Pierwszy  kwartał  2018 roku wypada blado w porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem. W roku 2017 w marcu przekroczyłam już wynik 52 przeczytanych książek. 

Lista przeczytanych pozycji:

  1. Fiona Barton- Dziecko
  2. Stephen King- Jak pisać. Poradnik rzemieślnika
  3. Guillermo del Toro, Daniel Kraus- Kształt wody
  4. Oliver Sacks- Rzeka świadomości
  5. Alex Kava- Przedsmak zła
  6. Jacek Getner- Pan Przypadek i kobietony
  7. Małgorzata Falkowska- To  nie jest Twoje dziecko
  8. Remigiusz Mróz- Testament

W mijającym miesiącu  na blogu ukazało się 14 postów (z tego 7 to recenzje), a moja strona odnotowała 1470 odsłon. Jak pewnie zauważyliście od stycznia nie recenzuje wszystkich  przeczytanych książek. Spowodowane jest to brakiem szeroko pojętej weny.

 

Chociaż pisarką zostać nie zamierzam, to w ramach treningu umiejętności werbalnych postanowiłam (w końcu) zapoznać się z książką  Stephena Kinga poświęconą sztuce pisania. Ta pozycja dała mi sporo do myślenia. Recenzja Jak Pisać. Pamiętnik rzemieślnika pojawi się niebawem.

Książka miesiąca: Olivier Sacks- Rzeka świadomości

Na wyróżnienie zasługuje oczywiście wspomniana książka Kinga.

W marcu brałam udział w akcji promocyjnej zorganizowanej przez Wydawnictwo Harper Collins Polska, dzięki której mogłam przedpremierowo  przeczytać 6 pierwszych rozdziałów Przedsmaku zła autorstwa Alex Kavy. Dodatkowo poza własnym egzemplarzem książki otrzymałam w prezencie kubek i zakładkę z autografami autorki  :).

Pierwszy dzień wiosny spędziłam czytając Testament Remigiusza Mroza. Autor jak zwykle namieszał w życiu  Chyłki i Zordona.  Już nie mogę doczekać premiery kolejnego  tomu  serii.

W lutym  po lekturze  recenzji  Emila nabrałam wielkiej ochoty na obejrzenie filmu Kształt wody. Przed zaplanowanym seansem zapoznałam się z jej powieściową adaptacją Oscarowej produkcji . Jak się okazało książka bije film na głowę.

 

A Wam jak upłynął marzec?