WYDAWNICTWO [ZE SŁOWNIKIEM]

Dawno już nie spotkałam się z tak innowacyjną metodą nauki języka angielskiego. Wiele osób ma problem z czytaniem książek w tym języku. Często pojawia się blokada, gdy  nie znamy jakiegoś słowa. Niektóre osoby czują na tyle silny dyskomfort, że porzucają rozpoczętą lekturę.  WYDAWNICTWO [ze słownikiem] znalazło idealne rozwiązanie dla osób borykających się z problemami w trakcie czytania powieści w oryginale.

Książki wyróżnia kilka elementów. Na początku  każdego  z tomów znajduje się podręczny słownik najczęściej występujących słów. Na marginesie każdej strony mieści się podręczny słowniczek. Najważniejsze angielskie słowa zaznaczone jest pogrubioną czcionką. Na końcu  książki  znajdziemy kompletny  słownik.

Sama aktywnie czytam książki po  angielsku, więc nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa nowego rozwiązania. Początkowo  miałam wrażenie, że tłumaczeń zamieszczonych w książce jest za wiele. Po dłuższej chwili zastanowienia doszłam do  wniosku, że takie rozwiązanie jest ideale. Nie musiałam zaprzątać sobie głowy myśleniem co  dane słowo znaczy, bo kluczowe słówka zostały zgrabnie przetłumaczone na marginesie książki.

WYDAWNICTWO [ze słownikiem] postawiło na minimalizm, jeżeli chodzi o szatę graficzną swoich książek. Tekst jest zgrabnie oddzielony od słownika na marginesie pogrubioną prostą linią. Tekst jest czytelny dzięki dużej czcionce i bardzo przyjemnej dla oka interlinii. W trakcie lektury  nic nas nie rozprasza i spokojnie możemy skupić się na czytanym tekście.

To innowacyjne podejście okazało się strzałem w dziesiątkę, a zaproponowane rozwiązania zwiększyły komfort czytania. Czytanie książek w oryginale niesie za sobą wiele korzyści. Mamy okazje rozwinąć swoje zdolności językowe, wzbogacić słownictwo, a także przełamać barierę językową. Dodatkowo poznajemy ciekawe historie.

Warto zwrócić uwagę, że WYDAWNICTWO [ze słownikiem] oferuje książki o różnym stopniu zaawansowania językowego. Ja wybrałam pozycje na poziomie średniozaawansowanym. Tak więc, spokojnie możemy dobierać książki do swojego poziomu znajomości języka. Mimo kilku mankamentów obie pozycje oceniam wysoko i traktuje je jako świetny  materiał do  nauki  języka  angielskiego.

Moja ocena: 7/10

Za książki dziękuję WYDAWNICTU [ze słownikiem] .