Podsumowanie roku 2017

Rok 2017 chyli się ku  końcowi. Do Nowego  Roku  pozostało  zaledwie kilka godzin. To świetna pora na podsumowanie 8 miesięcy działalności Zakładki. Cieszę się, że udało mi się systematycznie prowadzić bloga. Przez ostatnie 8 miesięcy zrecenzowałam  127 książek, a  łącznie na mojej stronie pojawiło się  161 postów.  Przyznam, że Zakładka to mój  pierwszy  blog  i  pewnym  sensie eksperyment.

Z perspektywy  czasu wiem, że założenie własnej strony  internetowej było strzałem  w dziesiątkę. Publikując swój pierwszy post 05.04. byłam pełna obaw. Nie wiedziałam czy wytrwam w postanowieniu o  systematycznym  publikowaniu recenzji. Nie dość, że wytrwałam, to  jeszcze odnalazłam  kolejną pasję i poznałam  wielu wspaniałych  ludzi :). W roku 2017 udało mi się przeczytać 158 książek. Mimo  wszystko  nie liczy  się dla mnie ilość przeczytanych stron,  tylko  przyjemność płynąca z czytania.

W swoim rocznym  podsumowaniu wyłamię się i w przeciwieństwie do  innych  blogerów nie opublikuję listy najlepszych  i  najgorszych  książek przeczytanych przeze mnie w roku  2017. Nie odczuwam  takiej  potrzeby. Dodatkowo piszę dla przyjemności, a nie dla statystyk, dlatego  wybaczcie, że nie wstawię danych  liczbowych  związanych z działalnością bloga.

W tym  miejscu pragnę podziękować Thomasowi  Arnoldowi  za możliwość objęcia patronatem medialnym  jego  dwóch książek. Podziękowania należą się również wszystkim Wydawnictwom z jakimi  miałam przyjemność współpracować w mijającym roku

Końcówka roku  była  dla mnie czytelniczo  najsłabsza w związku z powracającymi problemami  zdrowotnymi. Bardzo  dziękuję Wam za słowa wsparcia  pozostawione w komentarzach :). Szczególne podziękowania należą się Asi Gosi, Emilowi i Kamilowi.

Jakie mam plany i  postanowienia?

Od stycznia pojawi się  na moim blogu  cykl pt. Zakładka do  książek poleca. W publikowanych postach  będę wam  polecać nie tylko  książki :).

W roku  2018 postanowiłam zacząć publikować zdjęcia własnego autorstwa i  prawdopodobnie skuszę się na założenie  bookstagrama.

W nadchodzącym roku na blogu pojawią się również recenzje książek  naukowych z zakresu  logopedii.

W drugiej  połowie stycznia opublikuje post z listą książek do  przeczytania na rok 2018 stworzoną na bazie Waszych  poleceń.

Z rzeczy przyziemnych planuje przemalować ściany  w moim  mieszkaniu i  ponownie zostać blondynką :).

A Wam jak  minął rok 2017?