Podsumowanie stycznia

Czasem mniej znaczy więcej. W styczniu udało mi się przeczytać łącznie 5 książek  i  jestem dumna z tego  wyniku :). Tak  jak pisałam w podsumowaniu  roku- nie liczy się ilość przeczytanych  książek, a przyjemność płynąca z czytania.  W mijającym miesiącu udało mi się opublikować  5 postów, Zakładka odnotowała 1340  odsłon. Styczeń zdecydowanie obfitował  w szereg czytelniczych zaskoczeń.

 

Wszystkie-moje-kobiety-211x300 Podsumowanie styczniaJanusz Leon Wiśniewski  przyprawił  mnie o zawrót głowy swoją najnowszą powieścią. Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie to książka dzięki której mogłam poznać męski  punkt widzenia dotyczący  relacji damsko-  męskich. Nowa powieść Wiśniewskiego była dla mnie niczym intelektualna uczta przyprawiona nutką goryczy.

 

 

 

 

 

Wszystkie-moje-kobiety-211x300 Podsumowanie styczniaOd lat interesuje się psychologią kryminalistyczną. W 2011 roku miałam okazję przeczytać w wersji  angielskiej książkę jednego z najsłynniejszych agentów FBI poświęconą profilowaniu kryminalnemu. W styczniu  powróciłam do lektury Mindhunter’a w polskiej  wersji  językowej. Ta napisana na faktach książka zdecydowanie zmienia percepcje powieści  kryminalnych.

 

 

 

 

 

Wszystkie-moje-kobiety-211x300 Podsumowanie styczniaW styczniu  udało mi się dokończyć lekturę najnowszej książki Amandy  Prowse. Znałam styl autorki z jej poprzednich powieści.  Czytając opis z tyłu okładki  nastawiłam się na słodkie love story z happy  endem. Tym większe było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że otrzymałam rozbudowaną historię o życiowych wyborach osadzoną w bożonarodzeniowym  klimacie. Świąteczne marzenie wzruszało, bawiło, a momentami dosłownie przyprawiało o dreszcze.

 

 

 

 

Wszystkie-moje-kobiety-211x300 Podsumowanie stycznia

Od lat uwielbiam czytać powieści  kryminalne, ale do  tej pory nie miałam jeszcze okazji   czytać  kulinarnego kryminału. Muszę się wam przyznać, że od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w gotowaniu. Mimo, że nie mam  na tym polu osiągnięć, to zdecydowanie lubię sobie poeksperymentować w kuchni. Diabelski  owoc Tom’a Hillenbrand’a był ciekawą odmianą, względem  kryminałów, jakie miałam okazję czytać do  tej pory. Recenzja pojawi się niebawem :).

 

 

 

 

Wszystkie-moje-kobiety-211x300 Podsumowanie styczniaDzięki uprzejmości  wydawnictwa HarperCollins Polska mogłam  zapoznać się z przejmującą historią niecodziennej przyjaźni słynnego ultra maratończyka Diona Leonarda i  bezdomnego  pieska Gobi. Brak  mi  słów, żeby  opisać emocje towarzyszące mi  w trakcie lektury Odnaleźć Gobi.

 

 

 

 

 

A Wam jak upłynął  styczeń?