Katarzyna Czyż- Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania

no title has been provided for this book
Kategoria:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Liczba stron: 224

W pogoni za sukcesem zapominamy o tym, co  jest dla nas najważniejsze. Zabiegani, zmęczeni, sfrustrowani próbujemy odreagować, z nadzieją, że nieprzyjemne napięcie w końcu odpuści, tak po prostu minie za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Sprawdzone sposoby nie dają rady w obliczu kolejnych stresów, które systematycznie nas wyniszczają. Dzisiaj się najważniejsze jest być idealnym pracownikiem, perfekcyjną żoną i matką, kochającym mężem i prawdziwym mężczyzną. Zamiast ustalić własne priorytety i dążyć do wyznaczonych celów, spełniamy oczekiwania innych  osób. Katarzyna Czyż odniosła zawodowy sukces, obroniła doktorat, pracowała naukowo, spełniła sen o byciu kimś wyjątkowym, problem w tym, że to nie były jej marzenia. Porzuciła ustabilizowane życie, aby odnaleźć siebie i w końcu zajmować się czymś, co daje jej prawdziwą satysfakcję. Dzisiaj jako certyfikowany coach uczy innych trudnej sztuki odpuszczania, co wcale nie należy do prostych  rzeczy…

Migawki z własnego życia, młoda kobieta zaprogramowana według oczekiwań własnym rodziców, uwikłana w sieć toksycznych relacji. Dzieciństwo niepozornej dziewczynki wypełnione było zajęciami pozalekcyjnymi, nauką języków i uczęszczaniem do  szkoły muzycznej. Wybrała prestiżowe studia prawnicze na międzynarodowej uczelni, wszystko to, żeby tylko podbudować ego własnego ojca, który nie wyobrażał dla swojej córki innej ścieżki. Obudziła się gdzieś koło trzydziestki, sfrustrowana i zawiedziona swoimi dotychczasowymi osiągnięciami, które w ogóle jej nie satysfakcjonowały. Porzuciła ciepłą posadką i ugruntowaną pozycję w prawniczym świecie, aby w końcu odnaleźć siebie. Zaliczyła całą masę szkoleń, sesji  coachingowych, kolejne studia i wreszcie poczuła flow z tym, co  robi. Dzisiaj prowadzi własne warsztaty, gdzie uczy kursantów, jak kolokwialnie rzecz ujmując mieć wyje**ne na pewne kwestie na drodze do osiągnięcia sukcesu. Na podstawie własnych doświadczeń i zdobytej w trakcie procesu  edukacji  wiedzy stworzyła autorski  program, składający się z siedmiu kroków prowadzących do praktycznego odpuszczania i dystansowania się pewnych zdarzeń.

Jestem mile zaskoczona poradnikiem Katarzyny Czyż, głównie bardzo osobistą formą przekazu, która niesie ze sobą sporo pozytywnym emocji. Widzimy  życie kobiety sukcesu, która nie jest usatysfakcjonowana swoją dotychczasową karierą i jest przygotowana do podjęcia radykalnych zdań. Zazwyczaj mamy problem z nazwaniem własnych emocji, a to  bardzo ważna kwestia na drodze do przeprogramowania swojego sposobu  myślenia. Autorka sporo czasu i  energii  poświęciła na drodze do odkrycia własnych pasji, które pomogą jej w pełni się realizować. Książka stanowi pigułkę zawierającą najważniejsze spostrzeżenia dotyczące sztuki odpuszczania i ujarzmienia własnych uczuć. Pierwsze i najważniejsze ja nie mam zamiaru redagować przeczytanych treści, tylko  wyrazić subiektywną opinię, moje zadanie jest o tyle prostsze, że z wykształcenia jestem psychologiem, więc mogę fachowo ocenić poradnik. Zauważyłam, że Katarzyna Czyż nie narzuca własnego  stylu  myślenia, raczej skłania do analizowania własnych doświadczeń. Ludzie często gubią się na drodze do  osiągnięcia sukcesu, nie tylko tego zawodowego, ale również osobistego, co często jest powodem nieustannej frustracji. Mamy być na wskroś idealni, nie mamy prawa do narzekania, czy gorszych momentów. I takie myślenie to podstawowy błąd osób, które próbują się spełniać. Czyż zaznacza, że work-life balance jest istotną kwestią i należy go właściwie zaprogramować. Książka zawiera wycinki  z fachowej  wiedzy oraz praktyczne ćwiczenia, które możemy samodzielnie wykonać.

Nie ma prostych rozwiązań i magicznych rad, tutaj chodzi bardziej o wyznaczenie ścieżki, którą będziemy podążać. Przekaz jest wewnętrznie spójny, konkretny, a co najważniejsze oddziałuje na  wyobraźnie. Katarzyna Czyż zamiast snuć własne mądre wywody aktywizuje czytelnika, zachęcając go  do  wytężonej pracy  nad sobą. Odpuszczanie wcale nie jest tak prostą czynnością, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać i trzeba się go nauczyć, żeby w końcu  poczuć się zrelaksowanym  i  spełnionym. Kolejne kroki  autorskiego programu Czyż są całkiem logiczne, w pełni  przemyślane, a co najważniejsze można je śmiało praktycznie zastosować we własnym życiu. Musimy zastanowić się nad tym, co  naprawdę czujemy i przemyśleć, co  jest dla  nas ważne. Zaproponowane ćwiczenia są proste i sensowne, warto je samodzielnie przetestować. Poradnik skierowany jest dla osób nieobytych  w świecie psychologii, dla osób zaznajomionych z przedstawianymi  treściami, książka może okazać się powtarzaniem znanych metod i procesów. Lekkie pióro czyż i spora dawka dystansu  do  własnych doświadczeń wpływa na pozytywny odbiór treści, lektura jest bardzo przyjemna i  pouczająca. Zastrzeżenia mam do  wydawcy- duży format książki i  specyficzny rozkład bardzo utrudniał mi czytanie. Książka jest ciężka, co stanowi nieprzyjemną gimnastykę dla nadgarstków. Plusem jest wytłuszczenie najważniejszych treści podsumowujących konkretne myśli. Całość ma pozytywny wydźwięk i z pewnością może pomóc osobom  zainteresowanym własnym rozwojem  osobistym.

Katarzyna Czyż perfekcyjnie uczy trudnej sztuki odpuszczania w bardzo przestępny, a do  tego  jakże praktyczny sposób. Książka pomaga przewartościować własne życie i na nowo  ustalić priorytety. Teoria zderza się z praktyką w najlepszym wydaniu, a wszystko do na drodze do osiągnięcia balansu. Miej wyje**ne, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania to  idealna propozycja dla osób, które znalazły  się na rozdrożu, które na nowo  muszą nadać sens swojemu życiu. Polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu  Onepress