Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy- Pr. Zbiorowa

Każdy z nas odczuł na własnej skórze nieprzyjemne skutki obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, zaczynając od zasad zachowania dystansu społecznego, poprzez ograniczenia w zgromadzeniach czy ilości osób przebywających  jednocześnie w sklepie, na noszeniu maseczek kończąc. Mnożą się kolejne publikacje poświęcone medycznemu kataklizmowi, jaki w krótkim czasie opanował świat, szkoda tylko, że zamiast faktów potęguje się panikę, która paraliżuje narody, odbierając zdolność logicznego myślenia. Fałszywa pandemia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelników, którzy chcą poznać prawdziwe informacje, mające poparcie w wiedzy naukowej, a nie ogólnodostępny przekaz medialny dyktowany przez siły rządzące naszym państwem.

Fałszywa pandemia stanowi  fascynujący zbiór spostrzeżeń światowej klasy naukowców i praktyków wielu dyscyplin, takich jak medycyna, mikrobiologa czy analiza danych. Książka podzielona została na syntetyczne rozdziały, dobitnie unaoczniające przerażający spektakl fałszowania faktów, jaki codziennie serwuje nam rząd. Czy ktoś z Was wiedział, że niedługo przed ogłoszeniem epidemiologicznego stanu wyjątkowego na świecie zmieniono definicje samej  pandemii? Codziennie otrzymujemy kolejne informacje o kolejnych zachorowaniach, ale nikt nie porównał ich z poziomem zachorowań na grypę sezonową. Politycy  straszą nas kolejnymi zgonami związanymi z zachorowaniem na COVID-19, ale nie wszystkim wiadomo, że w Polsce nie ma specjalnych ośrodków, które mogłyby wykonać sekcje, celem podania dokładnej przyczyny śmierci. Osoby zmarłe cierpiały na choroby  współistniejące, o których prawie w ogóle się nie wspomina. Czy aby na pewno koronawirus powoduje tak dotkliwe spustoszenie medyczne.

Niby taka niepozorna, cienka książeczka, a zawiera wartościowe źródło wiedzy, które staje w opozycji do serwowanych nam  codziennie nieco szokujących przekazów medialnych. Zresztą często łapie się na tym, że trochę wątpię w tę nieco apokaliptyczną wizję choroby, która ma siać ogromne spustoszenie, w sumie sama osobiście nie znam żadnej osoby zakażonej SARS-CoV-2. Fałszywa pandemia daje do myślenia i zmusza do pogłębionej analizy faktów, jakie codziennie serwuje nam rząd, które niewiele mają wspólnego ze stanem faktycznym. Czy ktokolwiek  z Was zdawał sobie sprawę z wątpliwych kwalifikacji rządowych ekspertów, którzy niewiele mają wspólnego z medycyną czy epidemiologią? Koronawirus zasiał spustoszenie, to się zgadza, ale nie wśród chorych na COVID-19, zniszczył za to światowe gospodarki, sporo ludzi z dnia na dzień zostało pozbawionych pracy, nie mówiąc już o osobach, którym odwołano planowe operacje, odbierając tym samym szansę na odzyskanie zdrowia i poprawę komfortu życie.  W książce nie wypowiadają się pseudo naukowcy, tylko światowej klasy eksperci, będący autorytetami w dziedzinach, jakie reprezentują, co potęguję wartość tej lektury. Syntetyczna forma przekazu ma pokazać w zarysie zjawisko, które z dnia na dzień rujnuje życie milionów ludzi  na całym świecie, skłania do zastanowienia się nad sytuacją systematycznego fałszowania rzeczywistości, jaki od. Książka mile mnie zaskoczyła, mimo że wbrew pozorom nie jest kontrowersyjna, czy rewolucyjna, to jednak otwiera oczy na fakty, o których zapominamy. Autorzy zachęcają do analizy danych statystycznych, tłumaczą procesy  medyczne, przybliżając nam ciekawostki związane z funkcjonowaniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Forma jest lekka, bo treść ma trafić  do każdego, niezależnie od wieku, statusu społecznego, czy  wykształcenia. Do mnie ten przekaz trafił, bo sama podawałam wątpliwość medialną sieczkę, serwowaną w serwisach informacyjnych. Autorzy zachęcają do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków, spodobało mi się, że oni edukują, a nie ostentacyjnie zmuszają do zmiany zdania.  W książce załączone zostały krótkie  biogramy współtwórcóa, potwierdzające ich kwalifikacje zawodowe, mamy do czynienia z osobami w pełni zasługującym na zaufanie. Poza faktami medycznymi na końcu książki zamieszczone zostały obszerne dane statystyczne, które dosłownie paraliżują, unaoczniając, jak mocno jesteśmy okłamywani  przez rząd, który zamiast pomagać, niepotrzebnie sieje panikę.  Na łopatki rozłożył mnie fakt, że obostrzenia, z jakimi  musimy  borykać się do dziś, zostały wprowadzone za późno i zamiast pomóc, tylko  pogłębiły problem, który do dzisiaj nie został rozwiązany. Każdy medyczny fakt poddawany jest dogłębnej  analizie, począwszy  od wątpliwej jakości testów, do faktów związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa. Mam nadzieje, że władze naszego kraju w końcu przeanalizują napływające i do tego bardzo szokujące informacje oraz wdrożą życie odpowiednie rozporządzenia, skutkujące cofnięciem niepotrzebnie wprowadzonych obostrzeń. Cieszę się, że istnieją jeszcze ludzie, którzy chcę walczyć z niebezpieczną pseudonaukową papką, która zatruwa nasze umysły. Jestem mile zaskoczona zaprezentowanym przekazem, autorzy nie zapomnieli również o przypisach,  dzięki których możemy na własną rękę zapoznać się z materiałami  źródłowymi. Książka jest  zarówno  wartościowym źródłem wiedzy, jak i fascynującą lekturą, która otwiera oczy.

Fałszywa pandemia to idealna lektura dla każdego, kto  chociaż trochę interesuje się obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie. Autorzy walczą z niebezpiecznym mitem, jaki jest nam codziennie serwowany, który zatruwa nasze umysły i wzbudza niepotrzebną panikę. Mile zaskoczyła mnie lekka i bardzo przystępna forma przekazu, która zdecydowanie zachęca do lektury i zgłębienia tematu. Światowej klasy naukowcy walczą w imię prawdy, jaką powinien poznać każdy, podając w wątpliwość potencjalne groźne fakty, które zagrażają naszemu zdrowiu i życiu.

Za egzemplarz książki dziękuję Fundacji Osuchowa