Alex Kava- Przedsmak zła [RECENZJA 6 PIERWSZYCH ROZDZIAŁÓW]

no title has been provided for this book
Kategoria:
Autor:
Ocena:
Liczba stron: 336

W 2005 roku rozpoczęłam przygodę z książkami Alex Kavy. Od ponad 13 lat z zapartym tchem śledzę losy nieustraszonej agentki FBI, tropiącej  najgroźniejszych  seryjnych  morderców. Dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska miałam niepowtarzalną okazję przedpremierowo  zapoznać się z sześcioma rozdziałami książki stanowiącej prequel cyklu  z Maggie O’Dell  w roli  głównej.

W trakcie lektury mogłam przenieść się w czasie, żeby  poznać początki  kariery mojej ulubionej  książkowej bohaterki.  Na wstępie książki autorka przybliżyła czytelnikom szczegóły  związane z pracą agenta FBI zajmującego się profilowaniem kryminalnym. Początek Przedsmaku  zła mimo ciekawej treści nie był dla mnie zaskakujący. Pojawiały się elementy  znane mi  z kolejnych tomów cyklu. Mimo to  twierdzę, że Alex Kava stanęła na wysokości  zadania, a sama książka zapowiada się obiecująco.

W Przedsmaku zła nie mogło zabraknąć postaci wysublimowanego mordercy. Spodobało mi się, że Alex Kava już  na samym  początku historii  zaserwowała czytelnikom mroczną łamigłówkę. Pamiętacie postać Alberta Stucky’iego? Coś czuję, że  Przedsmak zła stanowić będzie świetne wprowadzenie do toksycznej  relacji rodzącej się między Maggie, a seryjnym mordercą.

Grzechem byłoby  zdradzać Wam  szczegóły związane z  fabułą. Klimat książki  był podobny do tego  znanego  mi z pierwszych tomów cyklu. Autorka kolejny raz skupia się zarówno  na życiu zawodowym związanym z prowadzonym śledztwem, jak i prywatnym głównej bohaterki. Kończąc czytać szósty  rozdział  dosłownie miałam  ciarki  na plecach.

Ciekawa jestem dalszego  rozwoju zdarzeń. Początkowe rozdziały  sugerują, że będzie to kolejny mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny autorstwa Alex Kavy.