Tim Peake- Halo, czy to Ziemia? Jak nas widać z kosmosu

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Autor:
Przeczytane:
Liczba stron: 240

Tim Peake – pilot i astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, popularyzator wiedzy o kosmosie. Podczas jednej z misji spędził pół roku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podczas której miał szansę odbyć pierwszy w życiu spacer kosmiczny. W czasie wolnym od pracy oddawał się swojej drugiej po astronomii pasji- fotografii, co zaowocowało wykonaniem setek zdjęć Ziemi. Ten niecodzienny album przedstawia prawdziwe, niczym nieskażone piękno naszej planety, mamy szansę podglądać naturę z zupełnie innej, iście kosmicznej perspektywy. Elementy ukazane na zdjęciach mają w sobie magię i moc, drażnią zmysły i fascynują zarazem. Bajecznie oświetlone miasta, oceany, góry, lasy, przedstawione w zupełnie innym ujęciu, przeglądając album, czułam się niczym podczas ekscytującej wyprawy przez nieznane mi tereny. Każda strona przynosi coś nowego, pobudza do działania i zachęca do zgłębiania najskrytszych zakamarków naszej planety. Zestaw zdjęć Tima Peake stanowi potężne oręże dla ludzkiej wyobraźni i to, jak zinterpretujemy pokazane obrazy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Ujęcia natury były zdecydowanie interesujące, ale najbardziej spodobały mi się rozświetlone nocą miasta, miały w sobie ten niepowtarzalny urok i coś nieodgadnionego. Widać, że autor do swojej pracy podchodzi z pasją, z tych obrazów bije prawdziwa moc, oglądanie ich nie dość, że było nieziemsko ekscytujące, to dodawało energii witalnej. Dołączone mapki okazały się bardzo pomocne w lokalizacji zakątków, gdzie zostały wykonane fotografie. Niektórzy z czytelników mogą czuć niedosyt jeżeli chodzi o treść komentarzy do zdjęć, ale nie oszukujmy się- taki właśnie jest zamysł albumów. Trudno mi wyrazić całe spektrum emocji, jakie towarzyszyły mi w trakcie oglądania ujęć Ziemi- począwszy od podekscytowania, radości, przez wzruszenie towarzyszące obserwacji niczym nieskażonej przyrody. Liczyłam na trochę więcej merytorycznych komentarzy, których niestety tutaj zabrakło. Książka została ładnie wydana, szkoda tylko, że wydawca nie pokusił się o twardą oprawę.

Kosmos od wieków stanowił źródło naukowej fascynacji, tym bardziej doceniam takich ludzi, jak Tim Peake, którzy nieustraszenie szerzą wiedzę o astronomii. Odbyłam fascynującą podróż, która dostarczyła mi mnóstwa wrażeń, które pozostaną ze mną na dłużej. Z pewnością będę do tego albumu wracać, żeby nie zapomnieć, jak przepięknym zakątkiem jest nasza planeta. Książka z pewnością będzie wartościowym źródłem wiedzy zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców, którzy będą mogli nieco poszerzyć swoją wiedzę z zakresu astronomii i poznać Ziemię w zupełnie nowej odsłonie.

Za egzemplarz książki dziękuję księgarni internetowej Tania Książka

Książkę Hallo,czy to Ziemia? i inne książki popularnonaukowe znajdziecie w księgarni internetowej Tania Książka