Thomas Arnold- Anestezja (nowe wydanie)

Tytuł: Anestezja

Autor: Thomas Arnold

Liczba stron: 436

Wydawnictwo: Agencja Reklamowo- Wydawnicza Vectra

Ocena 10/10

 

 

Tym  razem  w moje ręce trafiło odnowione wydanie Anestezji Thomasa Arnolda. Premiera książki miała miejsce 10 maja 2017r.. Książka tym  razem ukazała się nakładem Agencji Reklamowo- Wydawniczej Vectra. Jest to wydanie poprawione i śmiało mogę napisać, że podrasowane. Zmiany zdecydowanie są widoczne. Pierwszy raz czytając Anestezję uznałam ją na świetny debiut. Spodobał mi się pomysł na nieszablonowy thriller, a jego  realizacja okazała się mistrzowska.

Historia w książce skupia się wokół serii dziwnych porwań mających miejsce w Stanach Zjednoczonych. Sprawą zajmuje się detektyw Nicolas Stewart. Mężczyzna jest w związku  z dziennikarką Kate Frost. Śledztwo komplikuje się w momencie, gdy partnerka policjanta staje się świadkiem domniemanego  samobójstwa szefa nowojorskiej stacji telewizyjnej. Jak się okazuje zdarzenie to  może być powiązane ze śledztwem Stewarta. Trop  wiedzie do  ekskluzywnej kliniki,  gdzie na co dzień odbywają się bardzo  dziwne zabiegi. W tym momencie zaczyna się robić bardzo  gorąco i niebezpiecznie.


Od książki dosłownie nie mogłam się oderwać. Pierwsze wydanie Anestezji  bardzo  mi się spodobało. Książka w nowej odsłonie to istna rewelacja. Autor ma niepowtarzalny styl, który bardzo przyciąga czytelnika. Błędy i niedociągnięcia zostały poprawione, widać zmiany. Niektóre fragmenty  zostały napisane dna nowo. Zdecydowanie wpłynęło to  na komfort czytania. Zmiany  bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Wiem, że niektórzy  z was twierdzą, że widać, że to  jest  debiut. Ja się z tym  nie zgadzam. Książka jest przemyślana i gdyby nikt mi nie powiedział, że to  pierwsza książka autora, sama bym się nigdy nie domyśliła. Thomas Arnold ma lekkie pióro i całkiem niezły warsztat literacki. Każda jego kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Autorowi i całemu  wydawnictwu należy  pogratulować świetnie wykonanej roboty. Moim  zdaniem trudno  jest  dokonywać poprawek  w książce, która została już wydana. Widać, że autor wraz z zespołem  redakcyjnym włożyli  sporo pracy opracowując nowe wydanie Anestezji. Moim zdaniem wyszło rewelacyjnie.

Fabuła książki  już w pierwszej  odsłonie była dopracowana. To świetny  thriller, który  od pierwszej  do  ostatniej strony trzyma w napięciu. Autor  zgrabnie przeprowadza czytelnika przez kolejne elementy  historii. Do  gustu przypadła mi również szata graficzna książki. W pierwszym wydaniu okładka Anestezji trochę kłuła w oczy. Moim  zdaniem lekko  nie pasowała do  treści. Nowa okładka zdecydowanie wpisuje się w klimat książki i świetnie współgra z prezentowaną treścią, a do  tego  przyciąga wzrok.

Podsumowując nowe wydanie Anestezji  mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Gratuluje autorowi świetnie wykonanej pracy i z niecierpliwością czekam  na kolejne książki Thomasa Arnolda. Polecam!