SJ Hooks- Absolwentka

no title has been provided for this book
Kategoria:
Autor:
Gatunek:
Przeczytane:
Ocena:
Liczba stron: 320

 

Rzadko sięgam po  erotyki. Nie mogłam jednak odmówić sobie przyjemności zapoznania się z najnowszą książką SJ Hooks. To drugi  tom opisujący losy  relacji Stephena Worthingtona i Julii Wilde. Studentka i jej wykładowca wchodzą ze sobą w dziwny  układ. Początkowo chodziło tyko o  seks. Drugi  tom pokazuje, że między kochankami rodzi się głębsze uczucie. Książka napisana jest w klimacie niedopowiedzeń. To  erotyk inny w stosunku do tych, które czytałam wcześniej.

„”Kocham Cię”. Wydawało mi się, że te słowa odpijają się wokół nas echem. Dreszcz przerażenia przebiegł mi wzdłuż kręgosłupa. Obawiałem się, że jest jeszcze za wcześnie na wyznanie Julii, co do niej czuję, ale i  tak mi się wyrwało. (…)”

Autorka piszę bardzo  lekko, lektura Absolwentki stanowi czystą przyjemność, . Książka  zawiera odwołania do  pierwszego  tomu serii, co   ułatwia zrozumienie całej historii. Tym  razem autorka postanowiła skomplikować życie bohaterom. Stephen chcę czegoś więcej od relacji z Julią. Mężczyzna zakochał się po uszy w swojej  studentce. Początkowo myślałam, że Jules będzie się opierać i nie zgodzi się na coś głębszego. Tym  większe było moje zaskoczenie, gdy  dziewczyna bez wahania przyjęła propozycje Stephena. Julia zostaje zaproszona na przyjęcie do rodziców swojego chłopaka. Ma to  być pierwszy  krok do  upublicznienia ich związku.

W książce jest  sporo scen seksu. Nie są one wulgarne, ale zdecydowanie nie jest  to  lektura dla niepełnoletnich  czytelników. W Absolwentce pojawiają się odwołania do przeszłości  bohaterów. Czytelnik  ma okazję dowiedzieć się dlaczego Julia boi się stałych związków. Stephen ma okazje podzielić się ze swoją dziewczyną traumatyczną historią swojej inicjacji seksualnej. Niektóre elementy były lekko przesłodzone i nierealne, ale mi osobiście to  nie przeszkadzało. Fabuła skupiała się wokół skomplikowanej  relacji  głównych bohaterów.

Julia to  ambitna studentka. Jest sierotą wychowywaną przez dziadka, który  niedawno  zmarł. Jej życie z dnia na dzień legło w gruzach. Dziewczyna nie mogła pogodzić się ze śmiercią swojego  ukochanego  dziadka, który  przez lata zmagał się z chorobą Alzheimera. Julia szukała odskoczni od problemów. Za cel obrała sobie uwiedzenie swojego  przystojnego wykładowcy. Julia potrafi być ironiczna i  zdystansowana,  gdy pozna kogoś bliżej pokazuje mu swoje prawdziwe oblicze. Jest zabawną, ciepłą i  empatyczną dziewczyną, która pragnie miłości. Dla Stephena jest nauczycielką, która wprowadza go w arkana sztuki  miłosnej. Okazała się postacią ciekawą i nietuzinkową

„Uwielbiałem w niej to, jaka jest swobodna i  pewna siebie- że bez trudu potrafiła grać ze mną w coś takiego. (…)”

Stephen od zawsze był nieśmiałym facetem, niepewnym własnej  wartości. Mężczyzna nigdy nie uważał się za dobrego  kochanka. Miał małe doświadczenie w kontaktach z kobietami. Osobiście miałam wrażenie, że trochę boi się kobiet. Dla Julii jest czułym  kochankiem, który  postanowił się nią zaopiekować. Jest wdzięczny dziewczynie za jej „lekcje”. Polubiłam tę postać. Stephen  był rozsądnym mężczyzną, nie ulegającym nadmiernym emocjom.

Fabuła książki była interesująca. Historia kochanków wciągnęła mnie bez reszty. To  zdecydowanie lekka lektura, z gatunku  tych, które mają nam poprawić nam nastrój. Książka jest zdecydowanie skierowana do kobiet. Miłość w wydaniu SJ Hooks jest momentami  wyidealizowana. W prawdziwych  związkach pojawiają się kłótnie i  nieporozumienia, tutaj tego  zabrakło. Bohaterowie zostali wykreowani dobrze. On okazał się rozsądny, ona romantyczna. Kochankowie świetnie się uzupełniali. Na uwagę zasługuje również zmysłowa okładka, która zdecydowanie zachęca do lektury. Końcówka książki była dla mnie dużym zakończeniem.

Absolwentka do dobry erotyk. Książka napisana jest w lekkim,  zmysłowym klimacie. Polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.