Maciej Kaźmierczak- Skowyt

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Gatunek:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Liczba stron: 352

Śnieżyca na dobre zawładnęła Warszawą, doprowadzając do paraliżu miasta. Tajemniczy morderca wykorzystał fatalne warunki atmosferyczne w swoim spektaklu zbrodni. Po dłuższej przerwie Robert Foks dostaje nową sprawę- ma ustalić sprawcę nietypowego morderstwa. Zwłoki denata zamrożono i wystawiono  na publiczny pokaz w samym centrum miasta. Z ciała mężczyzny usunięto organy wewnętrzne, które niedługo potem odnaleziono w porzuconej w metrze torbie. To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia zbrodnia, z którą przyjdzie się zmierzyć komisarzowi w tym śledztwie. Prokurator Kowalczyk również będzie miała pełne ręce roboty…

Znam Twórczość Macieja Kaźmierczaka i muszę przyznać, że Skowyt mnie po prostu zachwycił. O ile przy wcześniejszych pozycjach pojawiło się kilka niedociągnięć, to najnowszy thriller autora jest dla mnie idealny. Przeczytałam już setki thrillerów, mam punkt odniesienia, tej książce nie brakuje niczego. U autora docenić należy szczególnie odwagę wdrażania w życie ryzykownych wątków oraz mistrzowską jakość wykonania. Nie chcę niepotrzebnie zdradzać treści, żeby nie psuć zabawy innym czytelnikom. Gwarantuje Wam- w książce będzie się działo. Śledztwo Foksa jest wielowątkowe, autor od początku niczym wytrawny wirtuoz grał na moich emocjach. Tożsamość mordercy do ostatnich stronic spowita jest tajemnicą. Kolejni podejrzani są systematycznie wykluczani, a w sprawie co rusz robi się gorąco za sprawą ingerencji szaleńca. Grzeszki prokurator Kowalczyk również miały swój urok. Maciej Kaźmierczak z iście aptekarską precyzją stopniował napięcie, przyprawiając mnie co chwila o lekką tachykardię. Miałam wrażenie, że kolejne strony przewracają się same, od książki dosłownie nie mogłam się oderwać. Nie uświadczycie w Skowycie przestojów, czy słabszych momentów, akcja jest spójna i dynamiczna. Książkę należy czytać w pełnym skupieniu, żeby nie przegapić przypadkiem istotnych dla sprawy informacji. Tło psychologiczne było genialne, idealnie oddane zostały myśli i emocje bohaterów. W książce docenić należy sugestywne odzwierciedlenie polskiej mentalności. Autor czuje klimat thrillera, ale również potrafi skupić się na równie ważnym tle społecznym, ukazując przy tym nieszczące życie sytuacje.

Początek zapowiadał się intrygująco, rozwinięcie było równie zjawiskowe, zakończenie- jak dla mnie czysta perfekcja. Już nie mogę doczekać się kontynuacji. Polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu MUZA