Kasie West- P.S. I like you

Tytuł: P.S. I like youP.S.-I-Like-You-Kasie-West-211x300 Kasie West- P.S. I like you

Autor: Kasie West

Liczba stron: 392

Wydawnictwo: Feeria Young

Moja ocena: 5/10

 

 

Faktem jest, że rzadko czytam typowe młodzieżówki. Po P.S. I like you  sięgnęłam zachęcona pochlebnymi recenzjami innych  czytelników. Książka pisana jest  z perspektywy  nastolatki- Lily Abbott. Dziewczyna jest indywidualistą w pełni tego słowa znaczeniu. Bawi się modą szyjąc sobie zwariowane ubrania, a co najlepsze ma odwagę w nich chodzić. Lily kocha muzykę, gra na gitarze, lubi mocny rock i jest fanką zespołu Blackout. Podczas śniadania w rodzinnym gronie udaje jej się dostrzec ogłoszenie w gazecie. Lily postanawia spełnić swoje marzenia i wziąć udział w konkursie na najlepszą piosenkę.

“Otwieraj się na ludzi, bo może ci umknąć coś, co masz przed nosem. (…)”

Trzeba oddać autorce, że stworzyła bardzo kolorową postać, obok której  trudno przejść obojętnie. Jak dla mnie nastrój książki był nazbyt słodki i przesycony infantylnością. Lily od swojego  nauczyciela chemii otrzymuję karę- po  każdej  lekcji ma pokazywać mu swoje notatki. Zadanie stanowi dla niej istną torturę. Okazuje się, że los jej jednak sprzyja i zaczyna wymieniać pod stolikiem listy z nieznajomym. Korespondencja jest bardzo ożywiona, szczególnie, że adresat listów ma podobny gust  muzyczny do Lily. Tutaj  kończę opis fabuły. Z przykrością muszę stwierdzić, że poza powyższym w książce za wiele się nie dzieje. Mają miejsce drobne wymiany złośliwości z nielubianym chłopakiem, które ożywiają akcje. Niestety na krótko.

Autorka w książce przedstawiła ciekawą historię. Szkoda, że większość wątków jest lekko niedopracowana w moim odczuciu. Młodzieżówki nie muszą być infantylnymi  opowiastkami o pierwszych miłościach i smutnych  rozczarowaniach. Tutaj zabrakło tej  dojrzałości. Muszę jednak przyznać, że książkę czyta się lekko i przyjemnie. Kasie West swoim stylem potrafi  przyciągnąć czytelnika, tak, że od książki już się nie oderwie. Zaczęło się ciekawie. Rozwinięcie też było ok. Zakończenie niestety pozostawia wiele do życzenia. Autorka zostawiła swoich czytelników z wielką niewiadomą. A wielka szkoda, bo  mogła zgrabnie dokończyć tę historię z satysfakcją dla obu stron.

(…) jest takie coś, co w magiczny sposób zbiera słowa, przenosi je w powietrzu i dostarcza odbiorcy. (…)”

W każdej książce próbuje dostrzec plusy. Tym razem było ciężko, ale muszę przyznać, że autorce nieźle wyszła kreacja postaci. Dla nich  warto  zapoznać się z książką. Cade Jennings  na długo zapadnie mi w pamięci. Pozer, próbujący udawać największego  luzaka w szkole okazuje się dojrzałym nastolatkiem z ciekawą wizją siebie. Jego historia trochę mnie zasmuciła, szczególnie trudne relacje rodzinne z ojcem. Mimo wszystko chłopak miał ten błysk w oku. Jego teksty  należały do  najlepszych i najmocniejszych w całej książce. Cieszę się, że Kasie West w taki a nie inny sposób poprowadziła tę postać.

Nie spodziewajcie się, że ta książka zwali was z nóg. Gwarantuje jednak, że miło spędzicie z nią czas. Dla fanów młodzieżówek  może stanowić nietypową odmianę. Nie polecam, ale również nie odradzam- przekonajcie się sami.  Może wam spodoba się P.S. I like you?

 • Większość wątków niedopracowana? Aż nie żałuję, że nie sięgnęłam dotąd po tę książkę.

  • Zakładka do książek

   Zdecydowanie nie ma czego żałować. Książkę czyta się lekko, ale dla mnie to za mało.

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Mnie pewnie bardziej by irytowała, niż to jest warte 🙂 Niestety, do takich naiwnych historii podchodzę z ogromnym dystansem.

  • Zakładka do książek

   Rozumiem :).

 • Może książka spodoba się mojej córce, chętnie podrzucę jej ten tytuł. 🙂
  Bookendorfina

  • Zakładka do książek

   🙂

 • Do młodzieży już się niestety nie zaliczam więc coraz mniej interesują mnie takie pozycje – jednak czasami jak wpadnie mi w ręce jakaś młodzieżówka to oczywiście przeczytam, ale widzę, że w tym przypadku nie mam czego żałować
  Pozdrawiam

  • Zakładka do książek

   Są lepsze i gorsze młodzieżówki. Ta niestety zalicza się do tej drugiej kategorii, ale mimo wszystko jakieś plusy ma.

   Pozdrawiam 🙂

 • Już wyrosłam chyba z takich książek, wole ich unikać i nie tracić nerwów. Poza tym chyba wszystko do pewnego wieku 😉
  Pozdrawiam
  na-planecie-malego-ksiecia.blogspot.com

  • Zakładka do książek

   Niektóre młodzieżówki są całkiem niezłe :). Ten tytuł nie przypadł mi do gustu, ale trzeba przyznać autorce, że potrafi bardzo lekko pisać.

   Pozdrawiam 🙂

 • Oj nie, już wiem, że nie chcę jej przeczytać 🙂

  • Zakładka do książek

   🙂

 • Szczerze to na pierwszy rzut oka książka kojarzy mi się z bardzo przesłodzoną młodzieżówką, na którą kompletnie nie mam ochoty, jednak wszędzie widziałam bardzo pozytywne recenzje, aż trafiłam do Ciebie i…W zasadzie cieszę się, że jest ktoś z nieco innym zdaniem, bo w przeciwnym wypadku musiałabym dodać tę książką na swoją listę, skoro byłaby tak wychwalana. A tak jak wspominałam – nie ciągnie mnie do niej ;d

  Obsession With Books

  • Zakładka do książek

   Ja przeczytałam ją zachęcona oceną na LC- książka dostała 7,66 gwiazdek, a to całkiem sporo. Mi niestety nie przypadła do gustu przez kilka elementów. Gdyby pewne wątki dopracować byłaby to świetna młodzieżówka z morałem. A tak w mojej pamięci pozostanie jako lekka książka na jeden wieczór o której bardzo szybko się zapomina.

   Pozdrawiam

 • Czytałam i jak dla mnie była to zdecydowanie 10/10 🙂

  Pozdrawiam

  • Zakładka do książek

   Rozumiem, każdy ma prawo do własnej opinii i to w blogowaniu jest najlepsze :).

 • Nie ciągneła mnie do niej, ani okładka, ani opis. I całe szczeście że trafiłam na twoją recenzję, bo teraz juz wiem że mogę sobie odpuścić.

  Podrugiejstronieokładki

  • Zakładka do książek

   Książka nie jest zła, niestety nie wpasowała się w mój czytelniczy gust. Ja jednak oczekuję czegoś więcej.

 • Hania

  Nie czytałam, niemniej czuję się zaciekawiona, będę mieć na uwadze! ♥

  Pozdrawiam. ♥
  nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com

  • Zakładka do książek

   🙂