K.A. Tucker- Przez niego zginę

Przez-niego-zginę K.A. Tucker- Przez niego zginę
Gatunek:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Ocena:
Liczba stron: 512

 

K.A. Tucker to kanadyjska pisarka znana z powieści z gatunku Young Adult. Szerszemu gronu czytelników znana z cyklu Ten Tiny Breaths. Sama przeczytałam wszystkie tomy z serii, a książki Tucker przypadły mi do gustu. Autorka zdecydowanie odnalazła się w tym gatunku. Zachwycona wcześniejszymi książkami autorki postanowiłam zapoznać się z jej najnowszą powieścią.

Przez niego zginę to książka z pogranicza kryminału i thrillera pomieszana z nietypowym romansem. Historia skupia się na postaci Maggie Sparkes, która postanawia udowodnić, że jej przyjaciółka Celine nie popełniła samobójstwa. W tym celu  rozpoczyna prywatne śledztwo. Przy okazji pakowania rzeczy przyjaciółki dowiaduje się, że ta prowadziła podwójne życie.

Ten mężczyzna był moim zbawieniem. Teraz przez niego zginę. (…)”

Sam pomysł na fabułę zasługuje na uwagę. Podczas lektury miałam wrażenie, że Tucker nie ma pojęcia od której strony powinna ugryźć temat. Przerywając akcje mało wyszukanymi scenami  seksu wprowadzała chaos. Główna bohaterka nie skradła mojego  serca. Na początku  wydawała mi się ciekawą postacią, kobietą z pazurem,  która wie czego  chcę. Niestety z każdą kolejną stroną to  wrażenie nieuchronnie się rozpływało. Książka pisana jest z dwóch  perspektyw- Maggie i zmarłej Celine. Język książki jest  prosty i lekki, podobny do  tego  znanego mi  z wcześniejszych  książek autorki. Bohaterką, którą zapamiętam jest Ruby – rezolutna staruszka,  autorka kryminałów i sąsiadka zmarłej Celine. To ona ratowała akcję za pomocą swojej  błyskotliwości i herbatki serwowanej z maślanymi  ciasteczkami.

Książce nie mogę zarzucić, że jest zła. Całość czyta się całkiem dobrze, aczkolwiek elementy kryminalne są niedopracowane. To ostatnie wpływa na odbiór książki. Handel dziełami sztuki, prostytucja pomieszane są z przestępczością komputerową na najwyższym poziomie. Tak  jak pierwszy  wątek  jeszcze przejdzie, tak  kolejne są naciągane i mało realne. Trzeba jednak  przyznać, że do  końca książki poszukiwany morderca jest dla czytelnika tajemnicą. Sama zresztą obstawiałam inna osobę w roli  oprawcy.

Trzeba przedrzeć się przez górę śmieci, by znaleźć skarb, ale jeśli coś się trafi, warte jest wysiłku. (…)

Autorka zdecydowanie odnajduje się w gatunku Young Adult, jeżeli chodzi o kryminał uważam, że to  zdecydowanie nie jej bajka. Sama książkę polecam, bo czas poświęcony na lekturę nie uważam za zmarnowany. Jestem ciekawa kolejnych  książek autorki i kierunku,  jaki  w przyszłości obierze.

 

 

 • Nieco inaczej odebrałam tę książkę. Bardzo mi się podobała i uważam, że w kryminale Tucker odnalazła się wspaniale, ale co kto lubi 😉 Ja nie jestem znawców tego gatunku więc mam mniejsze wymagania 🙂

  • Zakładka do książek

   Mi książka podobała się. Sam pomysł na fabułę uważam za bardzo dobry. Pewne elementy związane z samym wątkiem kryminalnym wpłynęły na moją ocenę. Tucker ma ciekawy styl i jej książki czyta się bardzo przyjemnie. Na moją opinię wpłynął również fakt, że po przeczytaniu poprzednich jej książek spodziewałam się czegoś innego. Bardzo dziękuje za komentarz 🙂

 • Hania

  Jeszcze nie czytałam, może się skuszę! <3

  Zapraszam do mnie: http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  • Zakładka do książek

   Warto przeczytać dla samej autorki :).

   Będę zaglądać do bloga, dodałam Cię do obserwowanych.

 • Lubię twórczość autorki, czytałam cykl Dziesięć płytkich oddechów, który szybko stał się jednym z moich ulubionych, więc chętnie przeczytam i tę książkę – sama chętnie się przekonam czy rzeczywiście kryminały nie są gatunkiem dla K.A. Tucker 🙂

  • Zakładka do książek

   Dziesięć płytkich oddechów to bardzo fajna seria ;), która zachęciła mnie do przeczytania najnowszej książki autorki. Co do mojego zdania- to subiektywna opinia. Ja czytam bardzo dużo kryminałów i thrillerów, a ta książka wydała mi się odmienna względem moich wcześniejszych kryminalnych doświadczeń. Styl autorki nadal jest najmocniejszym elementem i z pewnością przeczytam kolejne wydane książki.

 • Nie czytałam jeszcze nic tej autorki i właśnie zastanawiałam się, czy zacząć od tej książki 🙂 Opinie są różne, ale chyba muszę w końcu po nią sięgnąć i przekonać się na własną rękę 😀

  • Zakładka do książek

   K.A. Tucker piszę bardzo przyjemnie. Z perspektywy czasu stwierdzam, że może trochę za ostro potraktowałam tę książkę. Bo jak na debiut kryminalny jest całkiem niezłe. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z autorką polecam serię Ten Tiny Breaths. Ja świetnie się bawiłam podczas lektury tego cyklu.

 • Nie czytałam jeszcze niczego tej autorki, ale jestem bardzo ciekawa jej twórczości ^^

  • Zakładka do książek

   Bardzo przyjemnie czyta się jej książki, więc z czystym sumieniem ją polecam 🙂

 • Karolina

  Czytałam jej poprzednie książki i bardzo mi się spodobały. W najbliższym czasie postaram się przeczytać również tą 🙂

  • Zakładka do książek

   Polecam, aczkolwiek jest zdecydowanie inna niż wcześniejsze książki Tucker 😉

 • Thriller i kryminał, a do tego trochę romantycznej nuty, może być ciekawie. Znając mnie to pewnie się skuszę. 🙂
  Bookendorfina

  • Zakładka do książek

   Jeżeli lubisz taką mieszankę, to książka z pewnością Ci się spodoba :). Polecam