Anna Wolf- Obietnica gangstera [PRZEDPREMIEROWO]

no title has been provided for this book
Kategorie: ,
Autor:
Wydawnictwo:
Przeczytane:
Liczba stron: 320

Dimitrij z wyboru stał się płatnym zabójcą, ryzyko jest wliczone w tę profesję, a konsekwencje trudne do przewidzenia. Mężczyznę nakręca myśl o zemście na mężczyźnie, który doprowadził do śmierci jego matki. Riley chciała po prostu zacząć nowy rozdział, nie mogła przewidzieć tragedii, jaka się wydarzyła. Na parkingu zamaskowany sprawca zastrzelił jej matkę, ona ledwo uszła z życiem. Obawiając się zemsty, decyduje się na ucieczkę do Nowego Jorku, gdzie podejmuje pracę jako kelnerka w nocnym klubie. Problem w tym, że jej nowy pracodawca jest wysoko postawionym członkiem mafii. Na miejscu poznaje tajemniczego bruneta i to niespodziewane spotkanie na zawsze odmieni jej życie…

Czytałam pierwszy tom gangsterskiej serii Anny Wolf i właściwie nie mam pojęcia, dlaczego tak nagle porzuciłam tę serię- Serce gangstera było bardzo przyjemną lekturą łączącą to, co najlepsze w erotykach i powieściach kryminalnych. Najnowsza książka pisarki to kolejna bardzo udane literackie spotkanie, w której większy nacisk położony został na wątki sensacyjne, ale nie zabrakło typowych dla romansów elementów. Główni bohaterowie to całkiem interesujące osobowości- on nieco skryty, ale bardzo męski i inteligentny, ona jest lekko zagubiona, ale bardzo dobrze zna swoją wartość. Autorce charakterologicznie wyszedł bardzo fajny duet- między parą jest ta charakterystyczna chemia a momentami wręcz iskrzy. Dimitrij jest członkiem rodziny Tarasow, ale dopiero wkracza do mafijnej familii, która nie od razu go zaakceptowała. Nowy bohater wnosi nową jakość do serii, która sama w sobie jest bardzo wybuchowa. Mogę tylko ubolewać, że pominęłam poprzednie trzy tomy- książkę można czytać w oderwaniu od serii, ale znajomość wcześniejszych części pewnie pomogłaby mi lepiej zrozumieć pobudki mężczyzny.

Jestem fanką kryminałów, dlatego fabuła przedstawiona w takiej formie bardzo mi odpowiadała, Anna Wolf postawiła na mocne, mroczne klimaty, przyprawione nutką subtelnej erotyki. Tym razem nie było za wiele scen stricte erotycznych, ale jak już się pojawiały, miały bardzo subtelny charakter. Reszta mafijnej rodziny tym razem grała drugie skrzypce i była dodatkiem do historii Dimitrija. Historie pary głównych bohaterów wzajemnie się przeplatają, interesująco było poznać dwie różne perspektywy. Obietnica gangstera to książka z gatunku tych, które wciągają od pierwszej do ostatniej strony, non stop trzyma w napięciu, a momentami wręcz elektryzuje serią trudnych do przewidzenia zdarzeń. W końcówce czekała na mnie ekstremalna emocjonalna eksplozja, która dosłownie podrażniła moje zakończenia nerwowe. Uwielbiam takie mocne i dynamiczne finały, gdzie wszystko może się wydarzyć. Pod względem językowym książka trzyma wysoki poziom- czyta się lekko i przyjemnie, a dynamiczne dialogi podkręcają tempo. Obietnica gangstera była dla mnie bardzo satysfakcjonującą lekturą i nie ukrywam, że mam ochotę na więcej.

Obraziłabym autorkę, pisząc, że to po prostu dobra książka. Obietnica gangstera to bezbłędna literacka propozycja, łączą to co najlepsze w erotykach i mrocznych powieściach kryminalnych. Trzyma w napięciu i nie puszcza, bawiłam się wyśmienicie i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Ten tytuł polecam szczególnie miłośniczkom powieści erotycznych z dreszczykiem, które docenią rozbudowany wątek kryminalny.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu AKURAT