Podsumowanie miesiąca

To mój pierwszy miesiąc w blogosferze. Łącznie w kwietniu przeczytałam 27 książek. Czytelniczo u mnie wiele się działo. W tym miesiącu postawiłam na nowych, do tej pory nie znanych mi autorów. Nie zawiodłam się na żadnej  z przeczytanych  przeze mnie książek. Łącznie na moim blogu pojawiły się 22 posty.

Autorem miesiąca uznaje Guillaume Musso. Przeczytałam cztery książki pióra tego młodego francuskiego pisarza. Autor zaskoczył  mnie swoim niepowtarzalnym stylem

Jestem fanką thrillerów, na moim blogu pojawiły się recenzje nowych autorów, których spokojnie mogę nazwać mistrzami gatunku. Maxime Chattam pokazał mi nowy wymiar pisarstwa, tworząc niepowtarzalny mroczny klimat z nietuzinkowym bohaterem na pierwszym miejscu. Sebastian Fitzek przekonał mnie do  swojego  mocnego, męskiego pióra na tyle, że sięgnęłam po jego dwie książki. Tytułem który najbardziej mną poruszył była powieść B.A. Paris Za zamkniętymi drzwiami, do  tej pory nie mogę wyjść z osłupienia. Dla autorki należą się brawa za poruszenie bardzo trudnego  tematu maltretowania psychicznego  kobiet. Nie zawiodłam się również na sprawdzonych nazwiskach- Jeffery Deaver zaskoczył mnie wysokim poziomem swojej kolejnej książki. Zanotowałam również swoje pierwsze spotkanie z Jackiem Reacherem, a Lee Child mi udowodnił, że jego książki warto czytać.

Pojawiły się dwa posty rozpoczynające nowe cykle na moim blogu. Opisałam moją ulubioną serię książek oraz opublikowałam subiektywną listę moich ukochanych autorów.

Wstyd się przyznać, że dopiero  w tym  miesiącu poznałam przygody Sherocka Holmsa. Jako fanka powieści detektywistycznych nie mogłam odpuścić sobie przyjemności, jaką było czytanie przygód genialnego detektywa z Baker Streer 221B. Kwiecień upłynął mi kryminalnie. Postawiłam również na lekkie i przyjemne pióro. Zrecenzowałam najnowszą książkę Alka Rogozińskiego, którego śmiało mogę nazwać polskim królem komedii kryminalnej. Przeczytałam również debiutancką książkę Thomasa Arnolda. Anestezja uzmysłowiła mi, że na polskiej  scenie pisarskiej nie ma lepszego autora thrillerów medycznych. W maju szykuje się premiera nowego  wydania tej książki, na którą z niecierpliwością czekam.

Chciałam podziękować każdemu, kto do  mnie zagląda i czyta moje wpisy. Dzięki wam mam mobilizacje do  tego, żeby  czytać jeszcze więcej. Dziękuje również każdemu, kto komentuje moje posty. Publikowanie recenzji sprawia mi ogromną frajdę.

A wam jak upłynął kwiecień?

 • Prawie 3/4 posta dziennie – zazdroszczę czasu. 😛 Chociaż zważywszy na fakt, że domena została zarejestrowana 4 kwietnia, to nawet i 4/5 posta. Popodpuszczałbym Cię na dobicie do jednego dziennie, ale w sumie nie ma to sensu, bo by to było podpuszczanie dla samego podpuszczania. 😛

  • Zakładka do książek

   Dziękuje za tę krótkie podsumowanie :). Zazdroszczę Ci tych Twoich wykresików :). W tym miesiącu specjalnie dla Ciebie będę publikować 1 post dziennie :P.

   • Do inforgrafik używam tego cacka: https://www.easel.ly/
    Dość ubogie, ale za to proste i w sumie do niewielkich prac wystarczające. 😀 Hah, obawiam się, że znając mnie nie będę miał kiedy na wszystkie posty zerknąć… 😀

    • Zakładka do książek

     Spróbuje skorzystać z tego programu, choć nie wiem czy ogarnę :).

 • Wow, co za wynik 😀 27 książek w miesiącu? Ile ja bym dała, żeby mieć tyle czasu dla książek 🙂 Życzę Ci równie owocnych w czytanie kolejnych miesięcy 🙂

  • Zakładka do książek

   Bardzo dziękuje za miłe słowa. Tobie Zuzanno też życzę również wszystkiego dobrego i żebyś miała więcej czasu na czytanie książek :).

   Udanej majówki!

   Pozdrawiam

 • Gratuluję wspaniałego wyniku! Jestem zadowolona z kwietnia – oby maj był jeszcze lepszy. Zaczytanego maja!

  • Zakładka do książek

   Bardzo dziękuje :). Życzę wszystkiego dobrego i miłej lektury!

 • Wow, Ty chyba nie czytasz, Ty pochłaniasz książki! 🙂 Gratuluję Ci i oby tak dalej 🙂

  • Zakładka do książek

   Dziękuje :). Miałam cel 30 książek w 30 dni, ale nie udało się go niestety zrealizować.

   Życzę Ci Zuzanno wszystkiego najlepszego :). Udanego długiego weekendu :).

 • Jeeej, fenomenalny wynik! Gratuluję 😉 Mój kwiecień był leniwy i mało książkowy, za to planuję w maju przypuścić ponownie szturm na bloggera i poszaleć w blogsferze 😉
  Zaczytanego weekendu majowego!

  • Zakładka do książek

   Bardzo dziękuje, Tobie również miłej lektury 🙂 i udanego długiego weekendu!

 • Mój kwiecień był dziwny, bo wyjątkowo dużo w nim przeczytałam 😀
  Poznałam Rogozińskiego (w “Jak cię zabić, kochanie?) i niestety, jego humor absolutnie do mnie nie trafia 🙁
  PS. Wiesz, że Chattam będzie w tym roku na Warszawskich Targach Książki? 😉

  Pozdrawiam serdecznie,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  • Zakładka do książek

   Widać humor i ironia w wydaniu Alka Rogozińskiego do Ciebie nie trafiły. Dzięki za newsa, nie wiedziałam , że autor będzie w Polsce :), szkoda, że do Warszawy mam tak daleko.

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

 • I tak wynik znakomity!
  Mnie kwiecień upłynął pod znakiem Szklanego tronu, a dokładniej frustrującej czwartej części i boskiej piątej 😀

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  • Zakładka do książek

   To kwiecień upłynął Tobie pod znakiem fantastyki :).

   Pozdrawiam serdecznie

 • Rewelacyjny wynik! 27 książek w 1 miesiąc! Zazdroszczę Ci, że masz czas tyle czytać! Oby tak dalej! 😀

  • Zakładka do książek

   Czasu właśnie trochę mi brakuje, ratuje mnie za to fakt, że szybko czytam :).